Awaria samochodu ciężarowego za granicą – jak sobie z tym poradzić i na jakie koszty trzeba się przygotować?

Coraz więcej polskich kierowców wyrusza na jazdę po międzynarodowych trasach, które gwarantują dobre i kuszące zarobki. W tym wypadku musimy się jednakże liczyć z faktem, że każda usterka samochodu może być niemałym problemem, który może nas dużo kosztować. Na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku usterki tira poza granicami kraju?

akt - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Poza granicami Polski usterka nawet tak niewielkiej części jak sprzęgło czy chłodnica może stać się problemem trudnym do zwalczenia. Jesteśmy w obcym państwie, nie znamy tu żadnych godnych polecenia serwisantów, bardzo często też nie znamy tamtejszego języka – jak możemy się zachować w takim wypadku? W ostatnich czasach wiele polskich serwisów samochodowych rozpoczęło nową opcję, którą jest mobilna naprawa samochodów ciężarowych – zobacz więcej. Firmy te mają swoje warsztaty serwisowe w europejskich państwach, które są często odwiedzane przez kierowców polskich, m.in. we Belgii, Francji i Niemczech. Jeżeli jesteśmy klientem takiej firmy możemy do nich zadzwonić w przypadku kraksy i w ciągu kilku godzin przyjedzie do nas pomoc drogowa tir, która na miejscu znajdzie i naprawi problem, a w przypadku większej awarii przetransportuje samochód do pobliskiego serwisu. Kluczowy jest tutaj fakt, że zajmuje się nami filia uprzednio wypróbowanej przez nas firmy, a więc nie musimy się obawiać o to, że jakiś nieznany mechanik w obcym państwie pogorszy stan techniczny naszego samochodu. Poza tym mobilna pomoc drogowa tir – sprawdź dużą część napraw wykonuje na miejscu, bez konieczności holowania samochodu do warsztatu. Dzięki temu koszty usługi będą tańsze, a równocześnie problem zostanie załatwiony w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót do pracy i pozwoli uniknąć niekorzystnych opóźnień w dostawie przewożonych towarów.

Nawet najmniejsza naprawa samochodów ciężarowych odznacza się dużymi kosztami. Nic więc dziwnego, że firmy sprzedające mobilne usługi tego typu poza granicami kraju również mają dośc wysokie stawki za wykonanie pracy. W tym wypadku musimy jednak uwzględnić fakt, że problem jest pokonywany w bardzo szybkim czasie – a podczas pracy w spedycji czas gra niezwykle ważną rolę.