Broń “militarna”, kontra tak zwana “broń biała” – czy w rzeczywistości aż tak mocno się od siebie różnią?

Kiedy usłyszymy określenie “broń”, większości z nas w głowie staje od pierwszej chwili wizerunek jakiegoś pistoletu, lecz nie zawsze było w ten sposób – kiedy bronią przezywano przede wszystkim miecze, sztylety i noże, a także wiele innych rzeczy, takich jak chociażby kusze, halabardy, czy nawet dzidy.

ekologia

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie przedmioty, które stosowano do walki, obrony i zabijania nazywano właśnie bronią. W obecnej chwili powstały jej tysiące rodzajów, jednak najbardziej popularne są bronie militarne, oraz tak zwana “broń biała”.
Przedmioty. które posiadają ostrze, takie jak choćby wspomniane wyżej noże, mieczy oraz sztylety to kwintesencja i absolutna podstawa gatunku broni, zwanej “białą”. Biała broń od zawsze służyła ludziom do walki na krótkim dystansie – “twarzą w twarz” jakby to można określić i jest jednym spośród najbardziej starych i najchętniej stosowanych broni praktycznie w każdym państwie na naszym globie, używanym w określonych przedziałach historii ludzkości, chociaż główne skojarzenia bardzo wielu ludzi dotyczą bez wątpienia Japonii i legendarnych samurajów. Co zaś dotyczy broni militarnej, no to jest ona ponad wszystko skoncentrowana na walce “z dystansu”. Podstawą jej egzystowania są bez wątpienia pistolety, lecz do środka tego konkretnego gatunku mamy możliwość po zaliczać też na przykład przerażające bazooki, małe granaty, czy też te starsze rodzaje broni, takie jak choćby stosowane w walkach tak samo lądowych jak i “wodnych”, czyli armaty.

Jakby jednakże nie spoglądać, obydwa rodzaje broni są w pełni przeznaczone albo do ochrony albo do zabierania życia. Dla dużej liczby osób bywają niezbędne, inni zaś się ich wypierają – i tak jest i zapewne będzie aż do końca.