Chryzantemy – czyli, najpopularniejsze kwiaty jesieni, które można hodować w każdym miejscu

W jakim miejscu istnieje możliwość hodować chryzantemy? Jakie są ich gatunki i odmiany? w jaki sposób się te kwiaty uprawia? te wszystkie rzezy i jeszcze więcej znajdziesz w naszym osobistym artykule!

chryzantemy uprawa

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy, a w szczególności chryzantemy doniczkowe, można hodować właściwie wszędzie warto sprawdzić na stronie www.chryzantemy.plwarto sprawdzić na stronie . Balkonik, taras, ogród, albo nasz osobisty domek – te wszystkie rzeczy to lokalizacje, w których bez problemiku wyhodujemy te konkretne kwiaty, które utrzymują się calutka jesień, aż po pojawienie się mrozów. Są jednak i takie przemiany, które nie zanikają w czasie zimy, a ta pora roku nawet im służy. Chryzantemy bywają niewiarygodnie popularne ze względu na własną różnorodność kolorów oraz bogactwo roślinności. Istnieje około pięćdziesięciu odmian chryzantem, spośród czego głównymi podziałami bywają: chryzantemy wielokwiatowe (tak zwane Chrysanthemum × grandiflorum), chryzantemy na rabatach (mrozoodporne albo w kawałku odporne na zimno odmiany), chryzantemy doniczkowe (czyli te o których napomknęliśmy teraz), a także chryzantemy na kwiat cięty (najczęściej uprawiany w szklarniach).
chryzantemy doniczkowe

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Co zaś dotyczy upraw, to chryzantemy uprawa nie bywa nazbyt skomplikowana – potrzebne są trzy czynniki, by nie zaistniały żadnych problemów, a są to dokładnie: stanowisko (które to powinno być jasno podświetlone), podlewanie oraz nawożenie (powinno być regularne i stale lekko mokre), oraz Kwitnienie (chryzantemy kwitną od dwóch do dwunastki tygodni, więc trzeba usuwać delikatnie przekwitłe kwiaty) wejdź na stronę www.chryzantemy.plwejdź na stronę . Nadal się zastanawiasz nad kupieniem tych konkretnych kwiatków? Nie? Świetnie! Z całą pewnością będziesz zadowolony, spoglądając na nie we własnym domu lub ogrodzie!