Co jest niezbędne wc publicznych|Suszarka do rąk oraz podajnik ręczników papierowych czyli niezbędne podczas wyposażania toalet publicznych

Każdy musiał kiedyś skorzystać z publicznej toalety. W dzisiejszych czasach w większości jest rzeczywiście czysto. Nie musimy się niczym martwić. Wszystko wygląda schludnie, więc nie czujemy obrzydzenia, by z nich korzystać. Jeśli korzystamy z toalety w galerii handlowej, to nie trzeba tam płacić nic za wejście, tak samo w lokalach gastronomicznych, czy dyskotekach, ale kiedy będziemy na dworcach PKP, to musimy przyszykować te 2,50 żeby wejść do toalety.

suszarka do rąk

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Poza samymi toaletami zdarzają się również prysznice, lecz za pójście pod prysznic płaci się dodatkowo.Mamy oczywiście gniazdko, możemy więc podłączyć na chwilę telefon lub prostownicę. Do tego są oczywiście suszarki do rąk. Mydło w płynie, lustro, czyli wszystko, co jest niezbędne w toaletach publicznych. Jeśli jednak chodzi o suszarki do rąk takie jak np: www.impeco.pl/kategoria/suszarki-do-rak/ (www.impeco.pl/kategoria/suszarki-do-rak/) to często jest tak, że suszarki nie za każdym razem działają, albo są niepodłączone do gniazdka. Zdarza się, że dość długo suszą ręce. Gdybyśmy chcieli czekać by zupełnie osuszyły nam ręce to trzeba byłoby czekać jakieś 5 minut, a niewiele osób ma tyle czasu. Dlatego też często poza suszarkami widzimy również podajniki z ręcznikami papierowymi. Te osoby, które mają chwilę i wolą korzystać z suszarek, to suszą ręce właśnie w taki sposób. A reszta osób korzysta z ręczników papierowych. To dobre rozwiązanie, bo gdyby w większej toalecie były jedynie dwie suszarki i kilka osób, to wszyscy by się denerwowali.

Podajnik na ręczniki papierowe Gdy korzystamy z toalet publicznych często denerwują nas suszarki do rąk, bo bywa, że niezbyt szybko suszą nasze dłonie. W takiej sytuacji jesteśmy zadowoleni, gdy widzimy podajnik do ręczników papierowych. Jednak niestety często takie podajniki są puste. Jednak, jeśli zapłaciliśmy za wejście do toalety możemy powiedzieć, żeby zostały one uzupełnione. To obowiązek ludzi, którzy pilnują, by każdy płacił za wejście do toalety.

ręczniki papierowe

Autor: Robbert Bremer
Źródło: http://www.flickr.com

Podajniki – www.impeco.pl/kategoria/podajniki-papieru/ (www.impeco.pl/kategoria/podajniki-papieru/) zazwyczaj są nawet w sytuacji, kiedy są suszarki. To świetne rozwiązanie, bo ten, kto ma ochotę skorzystać z suszarki ma do tego prawo, a jeśli woli ręczniki to również może z nich skorzystać. W tego typu sytuacjach ręczniki wolniej się zużywają, bo skoro mamy alternatywę, to niektórzy z niej korzystają. Wiadomo, że są osoby, które nie korzystają z toalet publicznych, bo nie są do nich przekonani. Ale, jeżeli zachowamy normalne zasady higienicznego zachowania, to nic nam się nie stanie. A na sto procent lepiej pójść do toalety publicznej niż męczyć swój pęcherz przez kolejną godzinę czy dwie zanim dotrze się do domu.