Co miast żarówek – nowoczesne źródła światła

Halogeny, świetlówki, diody LED – to źródła światła, które zamieniły tradycyjne żarówki. Jednakże ostatnimi czasy największą karierę robią LED-y. Nie są to już tycie diody konweniujące jedynie do niektórych lamp czy pasy łagodnie oświetlające ściany, meble lub schodki.
Obecnie lampy LED posiadają kształty klasycznych świetlówek oraz gwinty pozwalające użytkować je we wszystkich oprawach.

Kiedy do tego dołożyć energooszczędność, to nie ma się co zdumiewać, że producenci jako najnowocześniejsze uznają właśnie LED-y. Dzięki wielorakości konfiguracji, a również typowym trzonkom, możemy je wykorzystywać w oprawach jako substytuty tradycyjnych żarówek (np. popularnej “60”). Jesteśmy przyzwyczajeni, że nabywając źródło światła zwracamy uwagę na jego moc (W) – zerknij na Jednakże w przypadku LED ważniejsza od siły jest liczba strumienia świetlnego podawana w lumenach (lm), jaka podkreśla ilość emitowanego światła. Im większa ilość lumenów, tym większa ilość światła (serwis www – kliknij na tę zakładkę) wytwarzają dane naświetlacze LED. Od chwili gdy pokazały się na rynku świetlówki a także halogeny, zaczęło się więcej mówić o temperaturze barwy światła. Tradycyjne świetlówki dawały ciepłe światło, wręcz nieco żółte.

Kiedy poszukujesz dokładnych wiadomości, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem (https://e-gift.pl/oferta/narzedzia-latarki-breloki/zapalniczki/). Odnajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

Dzisiejsze źródła światła wysyłają nie tylko ciepłe światło, ale także chłodniejsze, a nawet zimne. W związku z tym nabywając LED-y kierujmy uwagę na temperaturę barwy przekazywaną w Kelwinach (K) – .

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Interesującym podejściem są lampy LED, jakimi można kierować za pomocą tabletu czy smartfona. Korzystając z łączności przez Wi-Fi lub Blutooth można nie jedynie światło zapalać i gasić, lecz także zmieniać jasność jak też temperaturę barwową. Wystarczy uderzyć palcem w wyświetlacz smartfona.

Za pomocą oprogramowania można też źródła światła tak skonfigurować, ażeby kiedy wyciszymy dzwonek telefonu, wyselekcjonowana lampa mrugała, jeśli ktoś do nas telefonuje. Idealne, gdy dziecko dopiero co nareszcie usnęło. Panele LED to wytrzymałość oraz gospodarność.