Co zrobić, żeby założyć sklep z używaną odzieżą? – praktyczny poradnik

Sklepów odzieżowych w całym kraju jest co nie miara, także można powiedzieć, iż rynek ten jest mocno nasycony i ciężko byłoby nam odnieść sukces ze swoim własnym sklepem w takich warunkach. Niemniej jednak możemy otworzyć obiekt handlowy z używaną odzieżą, tzw. second hand. Taka forma zdaje się niezłym pomysłem na biznes. W naszym kraju takie sklepy są bardzo popularne. Pozwalają one na kupno taniej odzieży w niezłym stanie, która w dodatku pomoże nam ubrać się w oryginalne rzeczy. W jaki sposób uruchomić sklep z odzieżą używaną?

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysł uruchomienia sklepu z używaną odzieżą powinien pociągnąć za sobą odpowiedni wybór lokalizacji. To, w którym miejscu otwarty zostanie tenże biznes będzie później decydowało o ilości regularnych nabywców. Sklep z używaną odzieżą najlepiej jest uruchomić w miejscu, w którym w okolicy nie ma jeszcze takiego sklepu. Lokal na sklep z używaną odzieżą powinien spełnić określone wymagania sanitarne, budowlane jak też przeciwpożarowe. Są one jednakowe jak przy otwieraniu każdej innej działalności o charakterze handlowym.

W jaki sposób urządzić nasz sklep? Second hand musi mieć pełne wyposażenie marketu odzieżowego – regały, półki, koszyki na drobne rzeczy jak też wieszaki na ubrania. Na terenie sklepu muszą znaleźć się również przymierzalnie wyekwipowane w lustra. W ciucholandzie, w jakim sprzedawana będzie odzież na wagę, winna się taka znajdować. Prócz tego dodatkowo lada sklepowa jak też oczywiście kasa fiskalna – porównaj z informacjami na hurtownia – serwis -który chce uruchomić second hand będzie potrzebował nawiązać kontakty handlowe z firmami trudniącymi się eksportem takich towarów. Zazwyczaj konfekcja używana trafia do naszych lumpeksów z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii i Holandii. Jak znaleźć dobrego dostawcę? Starczy wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie: hurt odzieży używanej, a otrzymamy całe mnóstwo rezultatów.

Częstokroć jest to odzież wysokie próby, najczęściej markowa, którą łatwo możemy zbyć w Polsce. Koszty zakupu używanej odzieży do second handu kształtują się w przeróżny sposób. Wyszukując dostawcę w sieci zdołamy nabyć odzież po 1 euro za kilo. Założenie dzisiaj sklepu z odzieżą używaną wydaje się być rozwojowym, dochodowym interesem ze względu na trend ekologiczny jak też sentyment do przeszłości u części młodych osób.