Coraz bardziej popularne, również w naszym kraju. Czym są telebimy, w jaki sposób są zaprojektowane i gdzie najlepiej

Środki masowego przekazu są teraz wybitnie nowoczesne, w przyszłości będą jeszcze z większym natężeniem zaawansowane, ale już obecnie musimy tworzyć najbardziej odkrywcze rozwiązania. W ciągu kilku ostatnich lat dojrzeć można pokaźny postęp nauki, głównie jeśli chodzi o przekaz wideo. Bezsprzecznie świetnym przykładem w tym zakresie są telebimy.

ekran reklamowy

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Telebim, potocznie określany także jako ekran led, to dość skomplikowane w zbudowaniu urządzenie do rzucania obrazów statycznych oraz dynamicznych. Matryca telebimu (poznaj na stronie stworzona jest z lampek diodowych, które cechuje duża moc emisji światła .

Jeśli chcesz uzupełnić swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj także kolejne informacje. Należy wejść w ten link.

Obecnie, zazwyczaj mamy szansę zobaczyć technologie typu 2RGB, RGB i SMD. W technologii 2RGB, żeby zrobić pojedynczy piksel jesteśmy zmuszenie użyć aż czterech lampek diodowych. Dwie z nich są czerwone, zielona i niebieska po jednej.Wielką zaletą takiego umieszczenia elementów jest fakt, że konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego typu mają dwa razy większą rozdzielczość.

ekran

Źródło: www.medas-media.com.pl
Bardzo fascynującą sprawą jest także pytanie, jak wykonany jest telebim . Mnóstwo osób się nad tym zastanawia porównując go do konstrukcji telewizora. Chociaż podobieństwa widać, to jednak telebim jest znacznie inaczej zbudowany. To tak zwana konstrukcja modułowa. Co to znaczy? Wszelki telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Posiadają one przeważnie figurę prostokąta.

Tego typu modułów może być parę, w dużej zaś mierze zależne jest to od wielkości, jaką docelowo powinny posiadać telebimy.

Zainteresował Cię przedstawiany tutaj temat i szukasz oprócz tego dodatkowych informacji? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule.

Wiadomym jest jednak, iż moduł nie ujawnia całego obrazu, a wyłącznie jego wyznaczoną część. Razem z innymi modułami, składa obraz w całość. Jak widać działanie i budowa telebimu to dość fascynujące i nie do końca oczywiste mechanizmy. Niemniej, jeśli już się w wyższym stopniu zagłębimy w temat wydedukujemy dlaczego tak to działa i czemu telebimy cieszą się rosnącą stale popularnością. Trend ten z pewnością będzie narastał. A w jakim stopniu pokażą najbliższe lata.