Coraz bardziej popularne, również w naszym kraju. Czym są telebimy, w jaki sposób są zaprojektowane i gdzie najlepiej

Środki masowego przekazu są teraz wybitnie nowoczesne, w przyszłości będą jeszcze z większym natężeniem zaawansowane, ale już obecnie musimy tworzyć najbardziej odkrywcze rozwiązania. W ciągu kilku ostatnich lat dojrzeć można pokaźny postęp nauki, głównie jeśli chodzi o przekaz wideo. Bezsprzecznie świetnym przykładem w tym zakresie są telebimy.

ekran reklamowy

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Telebim, potocznie określany także jako ekran led, to dość skomplikowane w zbudowaniu urządzenie do rzucania obrazów statycznych oraz dynamicznych. Matryca telebimu (poznaj na stronie stworzona jest z lampek diodowych, które cechuje duża moc emisji światła . Obecnie, zazwyczaj mamy szansę zobaczyć technologie typu 2RGB, RGB i SMD. W technologii 2RGB, żeby zrobić pojedynczy piksel jesteśmy zmuszenie użyć aż czterech lampek diodowych. Dwie z nich są czerwone, zielona i niebieska po jednej.Wielką zaletą takiego umieszczenia elementów jest fakt, że konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego typu mają dwa razy większą rozdzielczość.

ekran

Źródło: www.medas-media.com.pl
Bardzo fascynującą sprawą jest także pytanie, jak wykonany jest telebim . Mnóstwo osób się nad tym zastanawia porównując go do konstrukcji telewizora.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem namawiamy Cię – wejdź na nową stronę i dokonaj oceny naszych prób. W przypadku pewnych zastrzeżeń – zwróć się do nas!

Chociaż podobieństwa widać, to jednak telebim jest znacznie inaczej zbudowany. To tak zwana konstrukcja modułowa. Co to znaczy? Wszelki telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Posiadają one przeważnie figurę prostokąta.

Tego typu modułów może być parę, w dużej zaś mierze zależne jest to od wielkości, jaką docelowo powinny posiadać telebimy.

Zainteresował Cię przedstawiany tutaj temat i szukasz oprócz tego dodatkowych informacji? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule.

Wiadomym jest jednak, iż moduł nie ujawnia całego obrazu, a wyłącznie jego wyznaczoną część. Razem z innymi modułami, składa obraz w całość. Jak widać działanie i budowa telebimu to dość fascynujące i nie do końca oczywiste mechanizmy. Niemniej, jeśli już się w wyższym stopniu zagłębimy w temat wydedukujemy dlaczego tak to działa i czemu telebimy cieszą się rosnącą stale popularnością. Trend ten z pewnością będzie narastał. A w jakim stopniu pokażą najbliższe lata.