Czas to pieniądz – głosi przysłowie stare niczym nasza cywilizacja i jest ono aktualne w XXI wieku, jak chyba nigdy przedtem

W dzisiejszych czasach wszystkie przedsiębiorstwa pragną w jakikolwiek sposób się reklamować – rozdawanie różnych gadżetów z nazwą naszej firmy wydaje się być świetną podprogową promocją, w szczególności jeśli gadżet jest w 100% użyteczny i ktoś będzie go używał.
Ponoć reklamy, które najczęściej docierają do klientów, to te wyświetlane w telewizji.

duży magazyn w firmie

Autor: arileu
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak zakupienie choćby 20 lub 30 sekund w spocie reklamowym znanej stacji jest tak szalenie drogie, że szarpnąć się na to mogą wyłącznie nieliczni. Pozostali, a więc mniej więcej 90% przedsiębiorstw istniejących na rynku, stara się radzić sobie w inny sposób. Świetnym sposobem jest promocja podprogowa, które polega na tym, że przekazujemy klientom lub kontrahentom gadżety z firmowym logo. Muszą być one jednak dość użyteczne, by osoba, która go dostała, naprawdę chciała go używać. Wybornym pomysłem mogą być zegary reklamowe (hiperłącze). Mamy możliwość wręczać je tylko wybranym (zatem najlepszym) naszym klientom. Taki mały podarunek w dowód uznania naszej skutecznej współpracy. Oczywiście zegar musi być (www.hurtplus.pl) solidnie wykonany, tak by ktoś miał ochotę powiesić go na ścianie w swoim biurze. Najlepszym pomysłem wydają się być zegary metalowe, gdyż wyglądają bardzo elegancko. Zegar oczywiście powinien posiadać na tarczy nasze logo.

Musi być ono zauważalne, ale nie za duże, aby nie wydawało się to nachalną czy wręcz tandetną autopromocję. Pamiętajmy, że zazwyczaj mniej znaczy więcej. Co najistotniejsze – za tego typu zegary nie możemy pobierać opłaty.