Czego możemy się dowiedzieć po rozwiązaniu testów psychologicznych?

W naszym codziennym życiu jest wiele okoliczności, które mają niekorzystny wpływ na naszą psychikę. Oczywiście nie musi to natychmiast oznaczać jakiejkolwiek psychicznej dolegliwości, ale nie oznacza to, że profesjonalna pomoc psychologa nie mogłaby być bardzo użyteczna.
Trzeba tutaj rozróżnić parę określonych specjalności, w których może pracować psycholog.

sklep z ciuchami

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Mógłby on udzielać wskazówek dotyczących bieżących problemów w życiu. Psycholog kliniczny może zajmować się ludźmi chorymi na jakąś, zazwyczaj ruchową dysfunkcję, z którą sobie zwyczajnie nie radzą. Psychoterapeuta natomiast nie udziela wskazówek, a jedynie pomaga w samodzielnym wyjściu z jakiegoś kłopotu, który często jest powiązany z jakimś nałogiem. W odnalezieniu efektywnego wyjścia z danego kłopotu mogą być stosowane testy psychologiczne. Są one stworzone dla osób z różnorodnego rodzaju problemami. Przykładowo istnieje test dla dzieci, które wychowują się w rodzinie z problemem dotyczącym alkoholu.

Czy masz ochotę, zgłębić następne wiadomości? Jeśli tak, to wejdź na ten link i zobacz w artykule więcej porad. One prawdopodobnie także Cię zaintrygują!

Taki test (o skróconej nazwie CAST) służy do identyfikacji takich dzieci oraz składa się z 30 pytań, na które należy odpowiadać wyłącznie “tak” albo “nie”. Mógłby być stosowany u dzieci w wieku powyżej 9 lat.

Aktualnie często wykorzystywanym testem jest taki, który przydatny jest w identyfikowaniu uzależnienia od internetu. Innym często stosowanym testem bywa test na to, czy badana osoba choruje na bezsenność.

Ponadto istnieją przeróżne skale, które pomagają stwierdzać przeróżne przypadłości albo cechy charakteru. Ciekawym przykładem może być skala obsesji kompulsji. Inną skalą mogłaby być skala depresji Becka. Jest ona zdecydowanie jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi. Jest złożona z 21 pytań.