Czy broszurę można uszlachetnić i jak duża mogłaby być tego typu broszura?

Poligrafia to taka branża techniki, która specjalizuje się procesami wytwarzania różnorodnego typu druków. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie. Aktualnie, gdy nie posiadamy za wiele czasu na czytanie, bardzo znane jest drukowanie gazetek albo małych książeczek o treści informacyjnej.

Nazywamy je broszurami oraz moglibyśmy w nich zamieścić o wiele więcej zawartości, niż w przypadku wymienionych ulotek. Tego typu postać publikacji mogłaby zostać wydana w formie nie oprawionej albo oprawionej w miękką oprawę. Taka broszura mogłaby posiadać do czterech arkuszy, co oznacza 64 strony. Jeśli chcemy wydać swoją takiego typu publikację, druk broszur musi zostać poprzedzony wyborem danej drukarni oraz papieru (ten może np. kredowy, offsetowy lub (link-wciśnij na link nasz link) ozdobny), który ma zostać użyty i formę połączenia poszczególnych kartek. Istotny dla klienta jest także nakład, choć duża część drukarni oferuje wydruk tego typu publikacji w dowolnej ilości. Jest to możliwe m.in. z tego powodu, że dysponują one tak drukarnią cyfrową oraz offsetową. Ważne jest to, że od zakładanego nakładu zależny jest wybór palety kolorów. W wypadku druku broszur w małym nakładzie, stosuje się podstawową paletę CMYK, natomiast przy znaczniejszych nakładach tak zwaną paletę Panteon.
mężczyzna

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Oprawa tego typu broszury może zostać klejona, tak zwana zeszytowa lub szyta (ma wtedy dwa lub 4 oczka do wpinania do segregatora).

W czasie ustalania w drukarni typu oprawy, bierze się pod uwagę nie tylko tzw. gramaturę papieru czy też objętość i format publikacji, lecz także planowaną trwałość tego typu broszurki. Warto dodać, że przy wydruku broszur można by także przy pomocy pewnych procedur uszlachetnić wybrane kartki lub ogólną broszurkę.