Czym można się posiłkować w czasie tresury psa? Które rzeczy mogą się bardzo przydać?

Decyzja o posiadaniu psa nie należy do łatwych. Tak naprawdę prócz plusów jest również cała masa obowiązków, odpowiedzialność za pupila nawet wtedy kiedy wyjeżdżamy na wakacje, jak również kwestie finansowe związane z utrzymaniem zwierzaka. Natomiast kiedy wreszcie po burzliwej debacie z całą rodziną podjęliśmy decyzję o tym, że weźmiemy psa oraz po pewnym czasie zwierzak znajdzie się już w naszym domu, trzeba zająć się jego ułożeniem. Jakie rzeczy będą w tresurze bardzo pomocne?

Dobra obroża (ciekawy artykuł) jest nieoceniona.

Sprawdź śmiało ten odnośnik – umieszczone tu uwagi z witryny (https://www.texasclub.pl/tagi/tanie-spodnie-meskie.html) na pewno okażą się dla Ciebie interesujące – odnoszą się pokrewnej tematyki.

Istnieje sporo różnych rodzajów i jedynie część z nich

pies

Źródło: http://pixabay.com

służy do ozdoby. Niektóre bowiem to całkiem dobre urządzenia pomagające w tresurze. Część z tego rodzaju akcesoriów polecana jest bardziej osobom doświadczonym, jak obroża elektryczna. Nieumiejętnie użyta bowiem może wywołać u psa ból . Dlatego też nie poleca się jej dla psów wrażliwych. Występują różne jej rodzaje. Jedne są mniej a inne w większym stopniu odporne na warunki pogodowe, jak chociażby teletakt. Mogą mieć one różnego rodzaju zasięgi sygnału. Z tego względu można dostosować wybór do swoich potrzeb – oferta teletaktu. Bardzo popularne natomiast są kolczatki. Choć wzbudzają one niechęć czy wywołują oburzenie u niektórych, to tak naprawdę to jeden z bezpieczniejszych typów obroży. Jeżeli będzie właściwie użyta to nie sprawi psu bólu i da bardzo dobre efekty. Interesującą propozycją może okazać się obroża, jaka pomaga uporać się z problemem głośno szczekającego psa. Jest to obroża sprayowa, która na skutek wibracji krtani ujadającego pupila psika zapachowym sprayem wprost w szczękę i tym samym zniechęca do hałasowania.

pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór właściwej smyczy ma spore znaczenie. W sklepach jest duży asortyment, natomiast do szkolenia najlepsze są płócienne oraz nylonowe. Niewiele ważą, mało kosztują jak również są wygodne. Długość musi wynosić około 1,8 metra. Grubość natomiast zależy od wielkości czworonoga. Do dużych ras powinna ona mieć przynajmniej 1,5 centymetra grubości.

Niektórzy bardzo zachwalają używanie szelek podczas tresury. Natomiast ma to sens właściwie przede wszystkim jeśli chodzi o psy małe, które mamy siłę na tego typu szelkach utrzymać. Duże psy bowiem, nacierając całym ciałem na szelki mogą sprawić, iż nie będziemy mieli na tyle siły aby utrzymać zwierzaka na smyczy. Natomiast ważną rolę w tresurze wciąż odgrywają smakołyki i przekąski dla psów. Jest to nagroda po dobrze wykonanym zadaniu. Wtedy pies będzie kojarzył taką czynność z rzeczą przyjemną. Tego typu system przynosi bardzo dobre wyniki.

Ta nasza strona również posiada wciągające informacje na opisywany tu temat. Jeżeli zatem Cię on zainteresował – nie ociągaj się i sprawdź to!

/J]