Czym się cechują aktualnie sprzedawane ciągniki, czym się różnią od konstrukcji sprzed paru dekad.

Praca ludzi na roli nierozerwalnie związana jest z używaniem rozmaitych maszyn i urządzeń. Bez ich wsparcia ciężko by było zrobić coś więcej na ogromnych gospodarstwach. Przez wszystkich chyba znanymi i najczęściej używanymi są najróżniejsze modele ciągników. Jeszcze kilka dekad temu ciągnik to była surowa, niezawodna konstrukcja, z mocnym silnikiem i wielkimi tylnymi kołami.

O wygodzie nie było co marzyć, przede wszystkim się liczyła duża moc, pozwalająca na zastosowanie przypiętych maszyn, a o tym, aby miało być wygodnie nikt nie słyszał. Często nawet kabina nie była dostępna, więc przy większych opadach nie dało się pracować.

komabajn

Autor: Airwolfhound
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Aktualne ciągniki to zaawansowane technologicznie pojazdy z klimatyzacją, wyciszeniem kabiny i sprawnymi resorami. Tak naprawdę tego typu zbytki są niezwykle przydatne, dzięki nim nie będzie żadnego problemu z tym, aby przez kilkanaście godzin robić bez względu na pogodę, nie będąc przy tym narażonym na temperaturę, hałas i wibracje.

Oprócz komfortu bardzo ważna jest również niezawodność tych maszyn. Wytwórcy dokładają więc starań, aby ciągniki były jak najmniej awaryjne, a w razie pojawienia się jakiejś awarii można ją było sprawnie naprawić. Przecież czekanie na części do ciągników lamborghini w środku żniw spowodować by mogło duży przestój w pracach, a w rolnictwie na niektóre sprawy zwyczajnie się nie da czekać

Dlatego też porządni producenci ciągników oferują dobrze rozbudować sieć naprawczą. Jeśli będzie taka potrzeba nie tylko w szybkim tempie zostaną dostarczone konieczne części case, lecz oprócz tego naprawą będą się mogli zająć dobrze przeszkoleni mechanicy – najlepsze promocje. Oczywiście taka jakość będzie kosztować, z tego też powodu obecne ciągniki mogą niektórych szokować ceną. Jednak biorąc po uwagę ich wydajność i możliwości, to po przeliczeniu wszystkiego i tak będzie się opłacało kupić tego typu nowoczesne urządzenie.

To warte przeczytania materiały, zatem nie ociągaj się i przeczytaj je – to zbliżona problematyka, która jest niewątpliwie warta uwagi.

Przy jego pomocy polowe prace będą przebiegać odpowiednio szybko i wydajnie, znacznie poprawiając wydajność gospodarstw rolnych.