Dlaczego ekran LED to najlepsze wyjście dla osób lubiących ultracienkie gadżety?

Dawniej wybór np. telewizora był prosty – wybieraliśmy ten z ekranem teleskopowym, bo innych nie produkowano. W dobie wszechobecnej technologii kwestia zakupu telewizora, czy monitora do komputera wydaje się być o wiele trudniejsza, bo rynek jest bogaty w wiele rodzajów ekranów takich jak: ekrany LCD, LED, plazmowe, w technologii Full HD i innych.

telewizor

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy szkolą się w technologii wyświetlania obrazu przy symultanicznym pomniejszaniu wielkości urządzeń.

Ekrany o większej przekątnej (od 42 cali w górę) to najczęściej polecane ekrany, ze względu na to, że w tym rozmiarze zainteresowani mają najbogatszy wybór (więcej o ekranach ledowych).

Nie ociągaj się! Jeśli interesuje Cię ten wpis, to następny ciekawy fakt (https://pojemniki-metalowe.sklep.pl/) ukryty jest w poniższym linku. Napisz nam swój wniosek – będzie nam bardzo przyjemnie.

W asortymencie znacznej części hurtowni można znaleźć urządzenia z najpopularniejszym ekranem 46 cali, także w technologiach plazmowych, LCD i LED-owych. Prawie wszystkie wykorzystują już obraz w rozdzielczości Full HD, więc wybór jest prawie bezdyskusyjny.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji, odszukaj www, które ma nie mniej ciekawe dane.

Takie ekrany sprawdzają się w telewizorach do średnich lub dużych mieszkań. Są niemal zawsze kupowane do konsol dla dzieci i młodzieży, ponieważ świetnie odwzorowują grafikę z gier. Osoby lubiące doskonałe efekty wizualne w przeważającej ilości stawiają na ekran LED 46 cali. Dlaczego akurat technologia LED? Przyda wtajemniczyć się trochę w ten temat.

Ekran LED to istotnie polepszona wersja zwykłych odbiorników LCD ((zobacz tutaj)), w których twórcy wykorzystują dwa rozwiązania: Edge LED lub Full LED. W przypadku pierwszego, czyli tańszego wyjścia diody LED znajdują się tylko na krawędziach ekranu. Wiąże się to niestety z nierównomiernym podświetleniem matrycy, ale przy równoczesnym obniżeniu wydatków poprzez tańsze podświetlanie.

wyświetlacz

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Full LED to diody zamontowane pod całą przestrzenią wyświetlacza, przez co ekrany tego typu są lepszej wartości, ale kosztem większej ceny. Nie można jednak zataić, że ekrany LED – bez względu na rodzaj zastosowanego podświetlania – są zaprojektowane dla osób, które uwielbiają design. Poprzez technologię, w jakiej produkuje się ekrany LED, pożytkuje się je do produkowania bardzo cienkich urządzeń o niskim zużyciu energii. Na uwagę w ekranach w technologii LED zasługuje także świetny kontrast. Dzięki wykorzystaniu technologii Edge LED udaje się uzyskiwać większy kontrast i bardziej nasycone kolory, a to ogromna zaleta.