Dlaczego ekran LED to najlepsze wyjście dla osób lubiących ultracienkie gadżety?

Dawniej wybór np. telewizora był prosty – wybieraliśmy ten z ekranem teleskopowym, bo innych nie produkowano. W dobie wszechobecnej technologii kwestia zakupu telewizora, czy monitora do komputera wydaje się być o wiele trudniejsza, bo rynek jest bogaty w wiele rodzajów ekranów takich jak: ekrany LCD, LED, plazmowe, w technologii Full HD i innych.

telewizor

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy szkolą się w technologii wyświetlania obrazu przy symultanicznym pomniejszaniu wielkości urządzeń.

Ekrany o większej przekątnej (od 42 cali w górę) to najczęściej polecane ekrany, ze względu na to, że w tym rozmiarze zainteresowani mają najbogatszy wybór (więcej o ekranach ledowych). W asortymencie znacznej części hurtowni można znaleźć urządzenia z najpopularniejszym ekranem 46 cali, także w technologiach plazmowych, LCD i LED-owych. Prawie wszystkie wykorzystują już obraz w rozdzielczości Full HD, więc wybór jest prawie bezdyskusyjny. Takie ekrany sprawdzają się w telewizorach do średnich lub dużych mieszkań. Są niemal zawsze kupowane do konsol dla dzieci i młodzieży, ponieważ świetnie odwzorowują grafikę z gier. Osoby lubiące doskonałe efekty wizualne w przeważającej ilości stawiają na ekran LED 46 cali. Dlaczego akurat technologia LED? Przyda wtajemniczyć się trochę w ten temat.

Ekran LED to istotnie polepszona wersja zwykłych odbiorników LCD ((zobacz tutaj)), w których twórcy wykorzystują dwa rozwiązania: Edge LED – okazyjne telebim led – lub Full LED. W przypadku pierwszego, czyli tańszego wyjścia diody LED znajdują się tylko na krawędziach ekranu. Wiąże się to niestety z nierównomiernym podświetleniem matrycy, ale przy równoczesnym obniżeniu wydatków poprzez tańsze podświetlanie.

wyświetlacz

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Full LED to diody zamontowane pod całą przestrzenią wyświetlacza, przez co ekrany tego typu są lepszej wartości, ale kosztem większej ceny. Nie można jednak zataić, że ekrany LEekrany – upoluj okazje na ekran diodowy cena -bez względu na rodzaj zastosowanego podświetlania – są zaprojektowane dla osób, które uwielbiają design. Poprzez technologię, w jakiej produkuje się ekrany LED, pożytkuje się je do produkowania bardzo cienkich urządzeń o niskim zużyciu energii. Na uwagę w ekranach w technologii LED zasługuje także świetny kontrast. Dzięki wykorzystaniu technologii Edge LED udaje się uzyskiwać większy kontrast i bardziej nasycone kolory, a to ogromna zaleta.