Dlaczego nie powinniśmy zakładać małym pieskom smyczy zautomatyzowanej?

Szefowie wielu spółek co jakiś czas poszukują nowych sposobów na zdobywanie nowych nabywców. Z pomocą potrafią im przyjść np. agencje marketingowe, posiadające do zaoferowania różne typy nośników promocyjnych.
Bardzo popularnym ich przykładem są smycze marketingowe, jakie charakteryzuje to, że z jednej strony nie są kosztowne, z drugiej natomiast odznacza je to, że mogą być niezwykle pożyteczne w codziennym życiu.

sypialnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wykonane są one ze stosunkowo wąskiej, gdyż mającej dwadzieścia mm szer. tasiemki. Długość tego typu smyczy może być ustalona indywidualnie z klientem. Ma ona tak zwany karabińczyk, który służy do przypinania do niego kluczy. Może być on wykonany ze stali nierdzewnej albo z plastiku. Najważniejszą jednak funkcją, którą muszą spełniać smycze reklamowe jest oczywiście reklamowanie danej firmy. Na wstążce, której odcień można wybrać w czasie jej zamawiania, umieszczany jest wodoodporny nadruk. Mógłby być on wykonywany przy pomocy papieru transferowego.
książki

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak naturalnie nie wszystkie smycze powinny służyć do celów reklamowych. Niezwykle popularne są też te, które można nabyć w markecie zoologicznym dla swojego psa. Takiego rodzaju towary mogłyby być wykonane z naturalnej skóry, plastiku albo metalowego łańcuszka. Istnieją także tzw. smycze – przenieś mnie do strony| – Automatyczne, jakich długość mogłaby być zmienna w trakcie spaceru. Niestety nie nada się ona dla psów małych, gdyż mogłaby spowodować uszkodzenie gardła psa.

Ma ona rozciągłość od trzech do sześciu metrów i na ogół jest wykonana z tasiemki parcianej. Taki wariant smyczy nie jest wskazany dla psów o mniejszych rozmiarach. Ponadto smycz automatyczna może uczyć psa tak zwanego ciągnięcia.