Z jakich przyczyn nowoczesne pampersy są o dużo częściej zakładane małym dzieciom niż pieluszki tetrowe

Wejście na rynek pieluch, zwanych popularnie pampersami, rodzice przyjęli z prawdziwą ulgą. Co dokładnie sprawiło, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić pierwszeństwa pieluchom wytworzonym, tak czy owak, z celulozy? Przekonajmy się, dlaczego niejeden rodzic z lat 30 ubiegłego stulecia sprezentowałby może połowę majątku w zamian za paczkę pampersów.

dla niemowląt w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszły prawdziwą transformację. Wózki stały się mniej ciężkie, bardziej zwrotne i funkcjonalne, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad snem dzieciaków. Nie dziwi nas fakt, że i pieluszki tetrowe musiały znaleźć swego zastępcę.Sporo kłopotu sprawiało kiedyś pranie pieluszek, ich maglowanie i suszenie. To bardzo pracochłonne zajęcia, w których pomagali także dziadkowie.

Samo czyszczenie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i użycia wrzącej wody – czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w wielkim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali gehennę, kiedy w pociągu berbecia trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: bywają jednokrotnego użytku, niemalże sterylne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet w trakcie zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów pomieszczenia.

Wytwórcy akcesoriów dla dzieci poszli jeszcze krok dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć dzieci czynności korzystania z toalety. Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony za szybko nie przeciekały, a drugiej, by dziecko zauważało dyskomfort, kiedy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z materiału – za mocno ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Majtki treningowe pozostają towarem, który nie jest jeszcze świetnie znany wszystkim rodzicielom, zresztą niektórzy z nich podchodzą do takich nowinek bez entuzjazmu. Stąd wiele dzieci uczy się korzystać z toalety z użyciem innych metod. Wybrane pociechy są, na przykład, namawiane przez rodziców oraz dziadków do siadania na ładnym i wygodnym nocniku z podobizną Myszki Miki.