Do czego może przydać się nam samochód ciężarowy?

Stawiając budynek powinniśmy być wytrwali, z tego powodu że wznoszenie nowej budowli to proces długotrwały i złożony. “Schody” mogą się zacząć już na etapie przygotowawczym, w czasie załatwiania spraw formalno-prawnych. Pozwolenie na inwestycję jest rzeczą podstawową. Niestety, w polskich urzędach czas płynie chyba nieco inaczej niż poza ich murami, jednakże jeżeli komuś nie brak samozaparcia – z pewnością da sobie radę z podobnymi formalnymi sprawami.

Niemniej jednak cierpliwość zapewne przyda się nam również w dalszych fazach prac budowlanych.

naczepy ciężarowe

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Dobór brygady budowlanej także nie jest zajęciem łatwym, bowiem mimo sporej konkurencji zdarza się niestety napotkać na niedbałą brygadę. Jednak załóżmy że mamy farta, i nasza brygada budowniczych jest obowiązkowa. Inwestycja całkiem sprawnie “posuwa się na przód”. Żeby jednakże wszystko sprawnie działało konieczne będą punktualne i prędkie dostawy niezbędnych materiałów budowlanych, takich jak żwir albo deski.

Żeby ten cel uzyskać dobrym sposobem może być wynajem pojazdów odpowiednich do wykonania konkretnego zadania, takich jak np. na stronie propozycja wynajmu pojazdów. Możemy dzięki temu zachowywać pewien stopień samodzielności, nie musimy bowiem być całkiem zdani na dostawców narzuconych nam przez naszą ekipę budowlaną.

Inną sytuacją gdy wynajem pojazdów może stać się roztropnym rozwiązaniem jest przesyłka towarów.

Jeżeli dajmy na to nasza działalność polega na przewożeniu różnego typu materiałów których nie możemy przewozić jednym modelem naczepy, wtedy można zdecydować się na długoterminowy wynajem naczep ciężarowych. Zaletą takiego podejścia może być przede wszystkim możność wymiany taboru po pewnym czasie.

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm oferujących tego rodzaju usługi stałym klientom przy długoterminowych układach dopuszcza zapisy w konsekwencjach podobne do umowy leasingowej, to znaczy że po z góry określonym okresie wypożyczający może wymienić pojazd na nowy typ. Jednak chyba najogromniejszym atutem jaki daje wynajem naczep ciężarowych użytkownikowi jest ubezpieczenie w pakiecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli fatygować się wyszukiwaniem ubezpieczyciela dla wynajętych ciężarówek.