Dojście do pełnej sprawności po trudnych urazach wymaga dużo czasu

To czasem wielomiesięczna walka o sprawność, okupiona nie tylko cierpieniem, ale również wielkim poświęceniem. To test siły charakteru. Taka rehabilitacja to ogromny ból, niestety bez tego nie będzie efektów.

podwieszka dwustawowa

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Purina ProPlann dla kotów

Źródło: www.zwierzakowo.pl
Nie należy jednak tracić motywacji, bo wyniki niezwykle często są wSPAniałe.
Niepełnosprawność, czy to pourazowa, czy także wywołana chorobą za każdym jednym razem wymaga dużej siły zaparcia, by przetrzymać ten najgorszy w życiu okres.Unieruchomiony człowiek jest skazany na pomoc innych osób, a najbliżsi starają się jej udzielać w jak największym zakresie. Czasem jednak sami nie wiemy, jak najwłaściwiej pomóc bliskiej osobie, jakich akcesoriów używać przy pielęgnacji lub też rehabilitacji. Cóż, wiele instrukcji na pewno da nam rehabilitant. Niezwykle częstym zakupem osób opiekujących się niepełnosprawnymi ruchowo jest także podwieszka dwustawowa. Świetnie nadaje się do terapii stawu biodrowego i kolanowego. Taka podwieszka dwustawowa wytworzona z pikowanej tkaniny jest wyposażona w odpowiednie zaczepy do podwieszania ułatwiające rehabilitację. Powinno się w tym punkcie napomknąć, że bywa idealna zarówno do podwieszania kończyn dolnych jak również górnych, a rehabilitacja (zobacz www.rehafit.org/) z jej wykorzystaniem jest o wiele łatwiejsza.

Opiekując się chorą osobą trzeba pamiętać, że przede wszystkim musimy okazać się dla nich oparciem. Troska i opieka nie polega przecież na wyręczaniu w każdej czynności, lecz pomocy w powrocie do zupełnej sprawności.