Dom powinien nam gwarantować przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa

Tak przynajmniej powinno być z definicji. Nieważny okazuje się jego metraż, Wyposażenie, lecz to, aby każdy jeden z domowników chętnie do niego wracał.
Zastanówmy się, z jakich powodów z przyjemnością chcemy tu wracać.

akcesoria
kierowca

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
regał

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Czy z tego powodu, iż okazuje się przytulny, czy dlatego, że lubimy swoje łóżko, stolik, czy regał powieszony na ścianie? Najpewniej jednak nie z tych przyczyn, ponieważ gdyby nawet okazał się niezwykle bogato urządzony, to z chwilą, kiedy nikt czy nic przyjemnego tam na nas nie czeka, te powroty na pewno nie będą radosne. Taki dom niesłychanie traci na wartości.To są przecież jedynie sprzęty, które przy każdej sposobności jest możliwe wymienić – kochanego człowieka już tak łatwo nie zastąpimy innym. Miłość, przyjaźń, wzajemne zaufanie, serdeczna i ciepła atmosfera – to najwłaściwsza definicja domu, a nie cztery ściany, pośród których nie odszukamy najważniejszych dla każdego człowieka uczuć. Radości bycia z najbliższymi nic nie jest w stanie zastąpić – ani najdroższy telewizor, ani przyjemny dywanik pod stopami, ani również regał na którym trzymamy swoje pamiątki. Dom to coś o wiele więcej aniżeli sprzęty – to niepowtarzalna więź łącząca wszystkich razem mieszkających – nierozerwalna, mocna. Dom to świadomość, że gdyby nawet cały świat był przeciwko nam , dokładnie w tym miejscu możemy się ukryć przed całym złem.

W czasie pędu za wszystkim co najlepsze, wielu powinno zapamiętać, iż za żadne pieniądze świata nie zbudujemy prawdziwego domu, jeżeli zabraknie w nim tych najważniejszych wartości. Nieraz zdarza nam się o tym nie pamiętać. Niestety.