Efektywne sposoby na przyswojenie języków obcych w domowym zaciszu

Poznawanie języka obcego to w czasach obecnych standard. Jeśli zaobserwowaliśmy u siebie predyspozycje językowe, na pewno warto je wykorzystać.
Któż z nas nie chciałby bez skrępowania mówić po włosku? Niestety, bardzo często nasze marzenia dotyczące zapisania się na kurs językowy kończą się fiaskiem.

karteczki

Autor: N@ncy N@nce
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to najczęściej związane z napiętym grafikiem służbowym, a ponadto sprawami rodzinnymi. Mimo iż pragnienie jest silne, ostatecznie cierpimy na ustawiczny brak czasu. Gdy skalkulujemy dojazd do szkoły językowej, dodamy do tego godzinę lekcji, drogę powrotną, a także czas konieczny do przyswajania nowego materiału – wówczas okaże się, że jest to najzwyczajniej w świecie niewykonalne. Istnieją jednak inne możliwości. Języka obcego można uczyć się samodzielnie. Pomogą w tym tak zwane fiszki, czyli karteczki z posegregowanymi tematycznie wyrażeniami. Dziś można je kupić w wielu księgarniach. Co ważne, tego rodzaju pomoc językową możemy przygotować samodzielnie. Wystarczy przygotować niewielkie karteczki – serwis www| – i regularnie umieszczać na nich nowe słowa, posługując się słownikiem albo podręcznikiem. Jedna strona musi zawierać obce hasło, podczas gdy przeciwna – polskie tłumaczenie. Stałe przyswajanie nowych zwrotów i kontrolowanie wiedzy na podstawie tłumaczenia z przeciwległej strony pozwala na szybką naukę. Co ważne, te niewielkie karteczki można zabrać ze sobą wszędzie. W ten sposób efektywnie spożytkujemy czas w tramwaju, w pociągu lub czekając w kolejce do lekarza.

Podobno dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Zdaje się, że tak właśnie bywa ze znalezieniem czasu na edukację. Jeśli odpowiednio się zorganizujemy, na pewno odniesiemy sukces.