Filtry znajdujące się w każdym samochodzie. Co ile powinno się je zmieniać?

Wymiana filtrów w samochodzie to ważna kwestia. Wiedzą o tym wszyscy właściciele aut. Regularna ich wymiana zapobiega awariom, jakie tak naprawdę mogą być bardzo kosztowne. Jak często powinno się zmieniać filtry w pojazdach?

samochód

Autor: helmuthess
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły z wymianą filtra olejowego nie kłopotu kłopotu, bo zmieniamy go za każdym razem z olejem. filtr mann nie dopuści do przechodzenia zanieczyszczeń do oleju. Filtr olejowy ma za zadanie zatrzymanie tego czego filtr powietrza nie wyłapał. Pełni zatem bardzo istotną rolę w ochronie silnika. Trzeba również mieć na uwadze to, że jedynie filtry renomowanych firm lub też takie oryginalne dają pewną ochronę. Powinny one być dopasowane do modelu silnika. Filtry tego typu wymieniamy co roku albo po przejechaniu dziesięciu do dwudziestu tysięcy kilometrów.

Filtry paliwa czyszczą, jak ich nazwa mówi paliwo. Takie zanieczyszczenia są niebezpieczniejsze dla silników Diesla aniżeli takich benzynowych. Często instaluje się filtry przewodowe, jakie są bardzo wytrzymałe. Filtry takie zmieniane są gdy przebieg wyniesie pomiędzy 15 a 50 tysięcy kilometrów. Ich dokładność zależy od rodzaju zastosowanego w takim filtrze papieru. Zmiana takiego filtra nie stanowi najczęściej dużego problemu dlatego wiele osób taką wymianę wykonuje samodzielnie.

filtry donaldson powietrza zapewniają zabezpieczenie przed dostaniem się zanieczyszczeń do silnika. Od takich filtrów zależy to, w jaki sposób będzie pracował silnik jak też trwałość jego elementów. To powietrze bowiem jest jednym z podstawowych czynników spalania. Taki filtr z reguły powinien sprawny od jednego przeglądu do drugiego, jednak dobrze jest sprawdzić go po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów. Przy wymianie takiego filtra należy być niesamowicie dokładnym ażeby żadne z zanieczyszczeń nie dostały się do silnika. Z tego powodu jeżeli nie posiadamy doświadczenia lub czujemy się niepewnie dobrze jest zlecić tą wymianę fachowcom.

auto

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z filtrów, o jakich się zapomina jest filtr kabinowy. Jednak jest ogromnie ważny dla naszego zdrowia gdyż oczyszcza powietrze z różnego rodzaju pyłków, grzybów, kurzu, dymu jak i innego rodzaju zanieczyszczeń, jakie unoszą się nad jezdnią w momencie jazdy. Jest to szczególnie ważne dla osób chorych na alergię albo astmę. Tego typu filtr powinno się zmieniać raz na rok, a można to bez problemu wykonać samemu.