folia samoprzylepna jako kluczowy artykuł stosowany do tworzenia reklam

Reklama stała się nieodłącznym elementem w każdej sferze życia. Coraz to większe żądania zachęciły wytwórców do rozszerzenia oferty o nowe produkty specjalistyczne w tej dziedzinie.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Do takiej grupy zaliczymy podział głównego segmentu wyrobów używanych w reklamie. Na całym świecie folia samoprzylepna (kliknij) stała się istotnym artykułem używanym do komponowania wszelakiego rodzaju tablic reklamowych, szyldów, grafik reklamowych na samochodach i innych pojazdach.
Istnieje dużo wersji folii samoprzylepnych. Folia monomeryczna to najtańszy typ folii, który doskonale nadaje się do oklejania mało złożonych form, płaskich i prostych karoserii aut dostawczych, czy też ciężarowych. Folie owego gatunku bardzo często służą jako półprodukt w jakim wycina się ploterowo znaki, które wykleja się na frontowych bocznych drzwiach wozów jako dane teleadresowe firmy – . Folie takiego rodzaju są zagwarantowane na krótko, także średnio okresowe zastosowania. Folia samoprzylepna polimerowa to materiał, jaki zaprojektowany jest na średnio, również długo okresowe aplikacje. Podstawową różnością wobec folii monomerycznych jest ich wyższa elastyczność która pozwala wyklejać niewielkie przetłoczenia na nadwoziu samochodu. Grafika na aucie wygląda już spójnie jako jeden składnik graficzny, a nie pojedynczo wycięte znaki tak jak w przypadku folii monomerycznych. Folia wylewana to pierwszy wariant folii samoprzylepnych, które przydają się do oklejania cało-powierzchniowo grafiką reklamową, czy też odmiany zabarwienia pojazdu. Folia jest w stanie dostosować się do opływowych kształtów karoserii, oraz do przetłoczeń, czy wytłoczeń. Dobór najwłaściwszego rozwiązania narzuca odmiana przeznaczenia i rezultat jaki potrzebujemy uzyskać.
samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Poświęcone do oklejania podłoże musi być odkurzone i odtłuszczone. W wypadku lakierowania podłoże powinno schnąć co najmniej 3 tygodnie, czy też być całkiem utwardzone. cefol.eu/pl/c/Folie-ploterowe/62

samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
Większość folii ma możliwość być nakładana na sucho, albo na mokro.

Przy nakładaniu na nawierzchnie powinno się folię (folie samochodowe w niskiej cenie) podgrzać, by uprościć sobie dopasowanie do nierównej powierzchni. Po nałożeniu należy również podgrzać folię w celu utrwalenia kształtu.