Tuning wizualny, czyli w jaki sposób odmienić cztery kółka

Marzy Ci się by posiadać auto inne niż seryjne? Ze sportowym wydechem lub zastosowaniem chiptuningu? W czym problem? Profesjonalny tuning poprawi osiągi Twojego auta.Jednak przeróbki samochodów, nie ograniczają się jedynie do poprawek w silniku, tuningu mechanicznego. To przede wszystkim zmiany w wyglądzie karoserii. Pojazd po takich zabiegach zyskuje na wyglądzie, pomimo na pozór niedużych zmian.

W ciągu ostatnich lat w Polsce popularne stało się oklejanie części karoserii tudzież całych pojazdów foliami karbowanymi. Folia karbowana jest termoplastyczna, chroni lakier przed uszkodzeniami i nie ma problemu z jej użyciem na elementach zewnętrznych. Metoda ta, nazywana hydrografiką, opiera się na przeniesieniu wzoru na materiał, np. części karoserii lub felgę. Powierzchnie pokryte folią do hydrografiki są wysokiej jakości, nietrudne w utrzymaniu, odporne na zarysowania czy wysokie temperatury. To metoda na zregenerowanie nie tylko zużytych części motoryzacyjnych. Proces transferu wodnego pozwala również na ozdobienie przedmiotów codziennego użytku.

Na czym polega proces nałożenia folii ? Składa się z wielu etapów, którego pierwszym jest przygotowanie powierzchni przeznaczonej do malowania. Dalej nakładamy podkład, bazę i rozpoczynamy proces naniesienia grafiki, którą dla utrwalenia lakierujemy. Hydrografikę – przy zastosowaniu wymaganych narzędzi – może wykonać każdy, należy jednak dysponować specjalistyczną wiedzą, dzięki której unikniemy kosztownych błędów.

Rozsądnie będzie więc udać się na szkolenie z hydrografiki (bardzo przydatne szkolenie), na którym wykwalifikowane osoby podzielą się z nami swoją wiedzą. Jednodniowe warsztaty składają się z części teoretycznej jak i praktycznej, przez co dokładnie poznamy tajniki tej nowatorskiej technologii. Pomysłów na zmianę wizualną samochodu jest wiele. Projekt zależy od zasobności portfela jego właściciela.

Czy chciałbyś zbadać temat opracowany w naszym artykule? Jeśli jesteś za, to czytaj w serwisie nowe zajmujące treści.

Uważajmy tylko, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku. Przesadny tuning wizualny nie zrobi pozytywnego wrażenia, zaś samochód może być nam nieco trudniej sprzedać.