Jak dobierać dywaniki do auta? Na co niezbędnie zwrócić uwagę?

Wybór całkiem nowych dywaników do auta nie jest rzeczą tak prostą, jak może wydawać się początkowo. Oczywistym jest, że inne dywaniki dobierzemy na lato, odmienne natomiast w porze zimowej.
Latem do naszego auta wnosimy tylko trochę piasku, bardziej meczące jest zimą, ponieważ w takiej sytuacji nie możemy się właściwie uwolnić od błota oraz śniegu.

Autokar

Autor: KAMEERU
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc welurowe pasują do lata, tak na zimę najkorzystniej wybrać dywaniki gumowe. Gumowe modele są faktycznie łatwiejsze w utrzymaniu, gdyż prościej z nich usunąć błoto pośniegowe czy pozostałe zanieczyszczenia, jednakże w okresie podróży błoto zalegało będzie w gumowym korycie.

dywaniki gumowe

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dywanik tego typu ma około 3-centymetrowy rant, zapobiega on wylaniu się wody na tapicerkę w naszym aucie, nie zadziwia więc, iż wielu właścicieli pojazdów się na nie decyduje. Zwłaszcza jak dywaniki gumowe Mercedes jest autem, w jakim dość często się je stosuje. W niektórych samochodach pod dywanikami odnajdziemy niezbędne elementy elektroniczne. Należy o tym pamiętać i z tego powodu nie dopuszczać do zbyt wysokiego poziomu wilgoci w tych okolicach. Jeśli przygotowujemy pojazd do zimy, to na pewno kierujmy się praktycznymi względami.
Jak często będziemy wychodzić z pojazdu, to dywaniki gumowe do auta są faktycznie lepszym rozwiązaniem. Jak jednak zależy nam bardziej na estetyce wewnątrz pojazdu, to ciekawsze będą jednak dywaniki welurowe.

Najbardziej korzystne posiadać dwa typy, jedne gumowe, kolejne welurowe, będzie je można dopasowywać zależnie od pory roku. To rozwiązanie zdaje się najlepsze. Więcej na