Jak opiekować się osobą przewlekle chorą?

Ażeby zapewnić przewlekle choremu leżącemu w łóżku jak najlepsze warunki do rekonwalescencji, relaksu jak też życia, należałoby przeznaczyć dla niego jeden autonomiczny pokój w mieszkaniu.
Jeżeli nie jest to możliwe, musimy odgraniczyć miejsce odseparowane od reszty wnętrza parawanem albo zasłonką, co zagwarantuje spokój, na przykład w czasie zabiegów pielęgnacyjnych.

księgowość

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój chorego musi być utrzymywany w temperaturze 20 stopni Celsjusza, często wietrzony, by zagwarantować dopływ świeżego powietrza, oraz każdego dnia porządkowany. Urządzenia a także podłogę najodpowiedniej wycierać wilgotnymi szmatkami, natomiast do odkurzania dywanu używać elektroluksów wodnych, aby nie wzniecać kurzu. Wielu pacjentów nie znosi mocnego światła, stąd na oknach koniecznie powinniśmy zainstalować żaluzje lub rolety, czy chociaż powiesić gęste firanki, jakie ograniczą nasłonecznienie, zaś w lampach (opinie na nasz temat) (pełna treść) wkręcić żarówki o niezbyt dużej mocy. Należy odwiedzić sklep z akcesoriami dla osób starszych (sprawdź sam) po czym wyekwipować się w konieczne dodatki.
Pożegnanie z tatuażem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Najważniejszym fragmentem w wyposażeniu łóżka dla pacjenta długo leżącego jest przeciwodleżynowy materac bądź materace bąbelkowe. Kiedy nie możesz kupić ani wypożyczyć właściwego materaca, funkcję antyodleżynową zrealizują uszyte z bawełny jak też wypełnione siemieniem lnianym poduchy.

Jeśli pacjent nie jest w stanie samemu podnieść się, przewrócić ani wstać z łóżka, zastanów się nad zainstalowaniem w alkowie nastawnego elektronicznie wysięgnika z modelowaną rynną na ciało, który ułatwi m.in. przesuwanie chorego z łóżka na wózek.