Jak dobrze dbać o wycieraczki do szyb?

Wycieraczki samochodowe są bardzo istotnym elementem wszystkich aut. Wbrew pozorom ich funkcja jest bardzo istotna. Dzięki faktowi, że pozwala na pozbywanie się wody i brudu z samochodowej szyby, zapewniają większą widoczność kierującego, dzięki czemu może on spostrzec potencjalne niebezpieczeństwo. Bez sprawnych wycieraczek szansa nieszczęśliwego wypadku jest dużo wyższa. Podobnie duże znaczenie posiadają inne mniejsze elementy samochodu, jakich najprawdopodobniej żaden kierowca nie wymienił jako najbardziej istotne. Jasne jest, że o pojazd powinno się w odpowiedni sposób dbać. Wielu posiadaczy samochodów do dbania o pojazd przywiązuje bardzo dużo uwagi. W ten sam sposób należy dbać o każdy mały element, taki jak na przykład wycieraczki samochodowe.

Rozmaite typy wycieraczek

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Elementem, o jakim powinno się pamiętać przede wszystkim, jest fakt, że każda wycieraczka do samochodu składa się w pewnej części z gumy. Gumowe części wymagają natomiast sporej dawki pielęgnacji, a także kontroli. Dzięki elementom z gumy wycieraczki mocno przylegają do szyb, dokładnie pozbywając się z nich wody. W przypadku, gdy widzi się uszkodzenie gumowego elementu, należy obowiązkowo wymienić wycieraczki samochodowe na nowe. Pielęgnacja elementów gumowych uzależniona jest w dużej mierze od ich rodzaju. Między innymi standardowe wycieraczki mają metalowy stelaż. W przypadku zaniedbań stelaż ten może szybko ulec korozji, w wyniku czego wycieraczka nie będzie spełniać już swojej roli. Bardziej współczesne modele nie posiadają już tego stelażu.

Właściwe używanie

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że nawet wycieraczki samochodowe muszą być stosowane w określony, odpowiedni sposób. Od metody ich wykorzystywania uzależniona jest bowiem ich żywotność.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Inne tego typu informacje zobaczysz również tutaj naprawa tłumików wrocław.

Jedną z zasad, o jakich trzeba pamiętać to ta, by nie uruchamiać wycieraczek na suchej szybie, wywołuje to bowiem za duże tarcie. Nie należy również pozwalać na to, by elementy te zamarzły. Zdarza się bowiem, że nie można ich oderwać, a przy silniejszych próbach guma jest uszkodzona. Ogólnie elementy te pojawiają w różnorodnych wielkościach, przykładem są wycieraczki samochodowe 530/480 mm (renomowane wycieraczki samochodowe 530/480 mm). Odpowiednie dopasowanie wielkości zapewnia poprawne funkcjonowanie wycieraczek i ich dłuższe stosowanie.