Data wystawienia faktury powinna być dobrze widoczna

Data wystawienia faktury powinna okazać się odpowiednio oznaczona

Od czasu do czasu jest tak, że kupujemy jakiś materiał jednego dnia, ale nim otrzymamy za niego fakturę przemija parę kolejnych.

Wówczas może się okazać, że data wystawienia faktury nie będzie zgodna z datą sprzedaży oraz nie będzie w tym nic nieprawidłowego.

efaktura zawierająca odsetki

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze będzie tu to, by data ta okazała się być dobrze zaznaczona, tak by każdy miał okazję ją bez kłopotów dostrzec i zapisać do programu komputerowego w momencie rejestrowania danej faktury – jaka powinna być data wystawienia faktury. To właśnie spowoduje, że takie daty zazwyczaj okazują się być pogrubione, bo wtedy nie ma problemów z tym, w którym miejscu się pojawiają.

Jak wygląda zawieszenie działalności a zus?

Gdy nasz interes nie idzie tak fantastycznie jak myśleliśmy, to trzeba się zastanowić nad tymczasowym zawieszeniem działalności, tak aby odpocząć oraz pozbierać następne pomysły – informacje o zawieszenie działalności a zus. Jeżeli nie jesteśmy przekonani jak wówczas wygląda zawieszenie działalności a zus, to ciągle możemy się udać do tego urzędu, by się o tym dowiedzieć, bo wtenczas będziemy mieli świadomość, że wszystko zrobimy tak jak trzeba oraz nie narazimy się na żadne kary w dalszym okresie. Co więcej ma szansę się okazać, że otrzymamy odsetki od zus, jeżeli okaże się, że czegoś wpłaciliśmy więcej, a nadwyżka nie została nam zwrócona w określonym czasie. Przez to właśnie należy się dokładnie dowiedzieć o takie rzeczy, żeby później nie było nieprzyjemnych niespodzianek.

Koniecznie wszystko przeglądajmy

Jeśli mamy firmę, powinniśmy stać się przekonani o wszystkich naszych działań i zaznaczyć, że wszystko wypełniamy właściwie – jakie duże są odsetki od zus. Nie ma tu znaczenia czy chodzi o wypisywanie faktur czy o płatności do różnorakich urzędów, nie możemy sobie tu zezwolić na najmniejszy błąd.