Jak przechować żywność przez długi okres? Prowadzisz swoją knajpę? Sprawdź, jak nie marnować jedzenia!

Jeżeli prowadzisz własną restaurację, bez wątpienia wiesz doskonale, jak wiele jedzenia marnuje się na co dzień. Nawet jeśli wydaje Ci się, iż wszystkie porcje konkretnych potraw masz dokładnie obliczone, jednak gastronomia jest tak nieprzewidywalnym biznesem, że niemal każdego dnia praktycznie wszystko może wywracać się do góry nogami. Jak sobie z tym poradzić?
Problemy z przechowywaniem żywności w knajpachZ jednej strony bez wątpliwości nie chcesz mówić klientom, że nie ma jakiejś potrawy, z drugiej natomiast zakupienie zbyt wielkiej ilości składników, które później mogą nie zostać zjedzone powoduje realne straty – bez wątpienia doskonale znasz ten dylemat. Jeśli chcesz go unikać, musisz opracować fajny system przechowywania żywności w swej restauracji.

Najbardziej polecanym sposobem przechowywania żywności, który zazwyczaj nie powoduje większych strat na jakości, zdecydowanie jest zamrażanie jedzenia. W Twojej restauracji bez wątpienia musi się zatem znaleźć zamrażarka niskotemperaturowa, dzięki której będziesz mógł naprawdę wiele zaoszczędzić – czytaj więcej. Jeśli Twój kucharz będzie pewny, że danego składnika jest zbyt wiele i nie zdąży go wydać przed jego zepsuciem się, po prostu włoży go do zamrażarki i nastawi odpowiednio regulator temperatury (sprawdź tutaj: kliknij). To bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie żywności.
Co jeszcze
Staraj się, aby Twoja karta nie była za obszerna – to praktycznie zawsze gwarancja świeżości żywności. Na dodatek wykorzystuj z głową resztki z jednego dania do zrobienia – wówczas na pewno nic się nie zmarnuje.