Jak skutecznie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy własnym autem?

Nie trzeba być profesjonalnym kierowcą, by pokochać jazdę autem. Dostarcza ona wiele przyjemności, ale własne auto może także ułatwić każdemu życie. Wóz posiada bardzo dużo użytecznych zastosowań. Czyni prostym poruszanie się do miejsca pracy, robienie zakupów. Posiada szczególną wartość tam, gdzie do centrum handlowego czy szkoły jest daleko. Auto jest również niezastąpionym narzędziem funkcjonowania dużej liczby biznesów. Co więc trzeba zrobić, aby jego używanie było bezpieczne i możliwie najbardziej komfortowe? Oto parę propozycji.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Tuning jest słowem dobrze znanym fanom aut. Jest on sposobem zatroszczenia się o parametry techniczne auta czy o jego powierzchowność. Pośród dużej liczby jego odmian można zauważyć chiptuning. Chiptuning jest to elektroniczne zwiększanie mocy silnika auta. Dzięki temu działaniu samochód będzie się przemieszczał bardziej komfortowo, w krótszym czasie i bezpieczniej. Praktycznie zrobienie tego tuningu jest możliwe w każdym aucie, ponieważ w zasadzie jest tak, że wytwórcy aut zostawiają rezerwy. Te rezerwy jest także w wozach bez turbiny. Właściwe ich wykorzystanie poprawia nie tylko bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w czasie przemieszczania się, ale także ekonomię jazdy. Chiptuning Wrocław umożliwia obniżenie spalania paliwa w czasie jechania samochodem. Mogą stosować chiptuning użytkownicy aut, którzy tankują na pewnych stacjach oraz pamiętają o właściwej wymianie filtrów i oleju samochodowego. Warto zastosować ten tuning, gdyż można wzmocnić silnik i moment obrotowy nawet o 10 %.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Drugą rzeczą, którą warto zrobić, jest usuwanie dpf. Usunięcie filtrów dpf może się okazać wybawieniem dla wielu kierowców.

Ciężko jest zrozumieć ten problem użytkownikom dróg, którzy nie doświadczyli wielu powikłań związanych z filtrami dpf. W założeniu producentów filtry cząstek stałych miały ograniczyć emisję spalin i sadzy do środowiska. Założenie było dobre, bo ekologiczne. W praktyce jednak okazało się, że środowisko naturalne było jeszcze bardziej narażone na zanieczyszczenie.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej (http://www.marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw) o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Powodów jest kilka. Pierwszym jest kwestia większego zużycia oleju. A olej samochodowy nie jest przecież łatwy w utylizacji. Drugim problemem jest skrócenie żywotności silnika. Filtry dpf skracają jego żywotność i powodują duże zużycie paliwa i emisję szkodliwych spalin do środowiska.