Jak wybierać buty, by były wygodne i jednocześnie bezpieczne dla naszych stóp? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Bardzo istotna kwestia dotyczy tego, jakie kupić buty, aby stopy były zdrowe? Trzy najważniejsze cechy dobrych butów, to bez wątpienia wygoda, bezpieczeństwo oraz higiena.

O pierwszym punkcie nie musimy mówić, wiadomo iż chcemy czuć się komfortowo w kupiony obuwiu. Bezpieczeństwo dotyczy dobrej kondycji naszych stóp, gdy chcemy by tak było zaopatrujmy się w buty, które nie będą niepotrzebnie zniekształcać nam stóp. Higiena to głównie buty, w jakich zza bardzo się nie pocimy, dzięki czemu skóra na stopach jest zdrowsza.

Warto wiedzieć, iż estetyka jest rzeczą bardzo istotną, lecz w sytuacji, kiedy nasze stopy sygnalizują nam, że coś jest źle, trzeba pójść na kompromis i stanowczo zdecydować się na praktyczniejsze obuwie. Odnosi się to do każdego rodzaju butów, należy więc tak myśleć w przypadku przeróżnych rodzajów, przykładowo buty damskie reebok, jakie powinny być dobrane najlepiej. Jak tak zrobimy to możemy być pewni, iż będą nam służyć bardzo długo, gdyż firma Reebok jest bardzo solidna. Trzeba też pamiętać o doborze właściwego rozmiaru na przykład przy dobieraniu butów z rodzaju melisek, żeby meliski rozmiar 42 były najlepiej dopasowane. But powinien być stabilny, czyli odpowiednio trzymać stopę (tutaj katalog). Istotna będzie tu stabilność pięty i przodostopia.

buty za kostkę

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com

Największą stabilność zapewni but sznurowany ponad kostkę, bo sznurowadła oferują dużą elastyczność i możliwość indywidualnego dobrania obuwia do stopy. Buty (https://anplast.pl/produkty/wycieraczki-do-butow,2,11303) noszone na co dzień powinny być wygodne, cała stopa oraz palce powinny mieć odpowiednią ilość miejsca. Zaleca się posiadanie obuwia z poszerzonym przodostopiem, które zapewnia luz dla palców stopy. Modne buty, to znaczy zwężone noski noszone w przeszłości, to był kiepski pomysł, a da się nam to we znaki pewnie w starszym wieku. Tak się dzieje, gdyż jedna pozycja ciasno przylegających do siebie palców powoduje deformację.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak myślisz, poza tym wejdź na ten odnośnik – zobaczysz o wiele więcej w ofercie, która tyczy się rozważanej tu problematyki.

Najpopularniejszymi dolegliwościami są halluksy oraz palce młotkowate.

Jak już dojdzie do deformacji, to przerzucić się należy na wygodniejsze oraz szerokie obuwie. Warto jednak zasięgnąć porady fachowca, ponieważ im szybciej pójdziemy do ortopedy, tym lepiej. Przy tym starajmy się nabywać buty od rekomendowanych firm, odnosi się to do wszelkich ich rodzajów, czyli istotne są buty zimowe damskie – muszą być dobrane idealnie, czy sandały męskie, dotyczy to również skarpet, jak stopki męskie adidas (stopki firmy Adidas). Pewnie każdy z nas wie jak istotną rzeczą jest aby nasze stopy oddychały, dlatego wybranie odpowiednich skarpetek także ma tu niebagatelne znaczenie.