Jak kupić opony zimowe?

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock

Ciężko zobaczyć w wyobraźni podróż autem zimową porą bez odpowiednich opon. Jednak wielu twierdzi, że opony na cały rok wystarczają. Czy naprawdę da się wziąć to za pewnik?

To chęć oszczędzenia przede wszystkim przesądza o całorocznej jeździe na jednym komplecie opon. Na wstępie, bez budowy napięcia, można powiedzieć, że kierowca powinien pamiętać, że wytrzymałe opony zimowe z są koniecznością.

Jak działają opony zimoweZalety zimówek są wyraźne.

Sprawdź, co ma proponowana treść, którą przeglądasz. Informacje, które są tam zawarte, będą niewątpliwie ważne – wejdź więc tutaj!

To one odpowiadają za dobrą przyczepność w trudnych warunkach, na śliskiej nawierzchni. Krótko mówiąc, poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Droga hamowania dzięki nim jest krótsza dwa razy porównując do całorocznych. Zakręty za ich sprawą też stają się bezpieczniejsze.Opony w zimowe, letnie i całoroczne różnią się od siebie bieżnikiem i mieszankami, z jakich są zrobione. Zimówki mają więcej nacięć i głębokie rowki, które sprawiają, że guma dzięki elastyczności nadaje się do zimowych warunków. Miękka opona zabezpiecza przed wypadkiem, gwarantując najlepszą przyczepność.

Autor: Michelin

Żywotność oponSkuteczne opony to jedynie te nowe. Opony zimowe nie mogą być w użyciu, jeśli zaczynają się wiosenne temperatury. Czyli gdy powraca prawdziwa wiosna, właściciele aut muszą bezwarunkowo wrócić do letniego ogumienia. Korzystanie z zimówek mimo wysokiej temperatury rujnuje bieżnik i opony tracą skuteczność. Wiele osób wybiera używane opony, ale to nie w każdej sytuacji trafiony pomysł. Gdy bieżnik się traci głębokość, ściera się, to sygnał, że czas na nowe opony. Szczęśliwie często można trafić na duże obniżki w sklepach motoryzacyjnych.

Zadbaj o oponyTuż po kupnie nowych opon należy pamiętać o ważnych zasadach. Prowadzący nie powinien przyspieszać i hamować gwałtownie. Opony zimowe muszą się zwyczajnie dotrzeć, z tego powodu potrzebują trochę czasu, czyli przejechać 200 km. Opony – skorzystaj z promocji na opony- www.sportwheels.pl/

Źródło: Netcar