Jakiego rodzaju tradycje i zwyczaje praktykuje się w okresie Bożego Narodzenia.

Z bożonarodzeniowym okresem jest związanych dużo tradycji, które są pielęgnowane w większości rodzin. Święto to zalicza się do jednego z dwóch najważniejszych w kościele katolickim, i jest obchodzone przeważnie w gronie rodziny.

Kolor

Autor: Küçükçekmece
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z głównych momentów tego święta jest wieczerza wigilijna, spożywana dwudziestego czwartego grudnia.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz także zamieszczony tutaj (https://abk.pl/co-robimy/) podobny artykuł.

Zgodnie z tradycją składać się ona powinna z dwunastu dań, obowiązkowo z jedną z ryb, a na jej początku wszyscy domownicy łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia. Wigilię będzie kończyć uroczysta pasterka, która zaczyna się o północy. Do istotnych elementów tradycji w czasie świąt zaliczają się również wspólne kolędowanie i ubieranie choinki – świąteczne ozdoby -z tego ostatniego będą się szczególnie cieszyć dzieci spragnione świątecznych prezentów.

Zwyczaj dekorowania drzewka został zapożyczony od naszych sąsiadów z zachodu i zadomowił się na dobre w naszym kraju. Jako choinki służą różnego rodzaju drzewa iglaste, takie jak jodła czy świerk, dużą popularnością cieszą się również sztuczne drzewka, zrobione z zielonego tworzywa.

Ta najnowsza wiadomość (http://www.tanieoswietlenie.pl/942-oswietlenie-punktowe) została przygotowana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, by odkryć zupełnie nowe informacje. Zapraszamy do naszego serwisu!

Podstawową rzeczą na choince są różnokolorowe lampki, nadają one niezwykłego klimatu i charakteru w czasie długich zimowych nocy. Jako ozdoby świąteczne można wykorzystać mnóstwo rzeczy – , bardzo popularne są najróżniejsze bombki ze szkła, anielskie włosy albo łańcuchy.

Dzieci uwielbiają, jak na choince wieszane są słodycze, które można później po kryjomu zjadać. W dużej ilości rodzin praktykuje się również zwyczaj robienia rozmaitych choinkowych ozdób, dzięki czemu będą one wyjątkowe i niepowtarzalne.