Jakim sposobem wyczyścić bardzo brudne okna?

To jak często powinieneś myć okna zależy przede wszystkim od okolicy, w której rezydujesz. W mieście, przy ulicy trzeba to robić nagminniej, a także jeżeli w mieszkaniu bywają palacze.
Mocno zapuszczone okna nastręczają większego nakładu pracy, ale jeżeli się prawidłowo przygotujesz – bez problemu doprowadzisz je do porządku.

firma

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do roboty przygotuj sobie: odkurzacz do mycia okien, zmiotkę, wiaderko, ścierki jak też gąbkę, ręcznik papierowy, proszek do prania względnie płyn do mycia naczyń, płyn do czyszczenia szyb ewentualnie (ciąg dalszy tego zagadnienia: oferta) ocet. Okno najpierw omieść z pyłu oraz brudu. W wiaderku przyszykuj ciepłą wodę z proszkiem do prania lub płynem do zmywania naczyń. Parokrotnie (najlepiej gąbeczką) umyj szybę i framugi, wyjątkowo dokładnie w rogach, ponieważ tam zbiera się najsporzej zanieczyszczeń. Najpierw wyczyść wewnętrzną (czyściejszą) stronę szyby a także parapety.

organizm

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy pozbędziesz się największego brudu, czas na „przepłukanie” okna czystą wodą. Wlej ciepłą wodę do wiaderka i czystą szmatką przetrzyj szybę oraz framugi. Potem osusz całość ściereczką ewentualnie >> polub nasz profil http://www.domymax.pl papierowym ręcznikiem. Kolejny krok to doczyszczenie szyb. Możesz do tego celu wykorzystać płyn do mycia szyb czy ocet (z wodą w części 1:8). Popryskane lub przetarte wodą z octem szyby pucujemy ściereczką bądź starymi czasopismami, by pozbyć się wszelkich smug. Miej na uwadze! Okna najlepiej czyścić w chmurny, jednak gorący dzień.

Słońce sprawia, iż woda prędzej zasycha, tworząc brzydkie smugi. Gdy jest bardzo zimno, szkło robi się kruche jak też łatwiej trzaska. sklep Karcher ma w swej ofercie różnego rodzaju myjki do okien.