Kilka słów o typach kominów i ich zastosowaniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Kominy są stałym elementem pejzażu miejskiego|industrialnego krajobrazu|panoramy miejskiej. Ich wysokie sylwetki widać już z daleka, a te specyficzne bywają nawet uznawane za swoisty symbol konkretnych ośrodków miejskich.

To mniej więcej obejmuje wiedza o kominach każdego przeciętnego człowieka. Warto ją wzbogacić o dodatkowe informacje. Kominy przemysłowe można podzielić na trzy główne rodzaje: przemysłowe, spalinowe oraz wentylacyjne – komin przemysłowy. Pierwsze z nich, które określa się również mianem dymowych, służą wyprowadzaniu na zewnątrz produktów palenia drewna, węgla lub innych materiałów. Drugi typ wykorzystywany jest do wypuszczania gazów powstających podczas produkcji.Trzecie buduje się, by usuwać z pomieszczeń fabrycznych zanieczyszczone powietrze. Kominy przemysłowe wykonywane są z rozmaitych materiałów.

Wysoki komin

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
W ofertach firm trudniących się ich montowaniem możemy znaleźć kominy stalowe, stalowo-ceramiczne czy żelbetowe, a każdy z nich ma jeszcze swoje podtypy.

Interesujące opisy czekają na Ciebie na kolejnej witrynie, która jest poświęcona podobnej dziedzinie. Kliknij w link i dowiedz się i sprawdź (http://www.inter-bis.pl/maszyny-mebor) innych wiadomości.

Chociaż wybór właściwego dla nas rodzaju komina powinniśmy przenieść na ekspertów, warto dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne typy i czego można się po nich spodziewać. Kominy kominy izolowane ceramiczne możemy spotkać przede wszystkim w nowo powstałych budynkach. Ze względu na szybki czas wykonania i swoją wszechstronność doskonale sprawdzają się one domach rodzinnych, które ogrzewane są za pomocą kotłów na różne typy paliwa. Kominy murowane natomiast wykorzystywane są do odprowadzania spalin z najzwyklejszych pieców kaflowych, kotłów opalanych koksem lub węglem oraz kominków. Kominy stalowe przemysłowe z wyglądu przypominają błyszczące rury, a znajdziemy je na większości fabryk i zakładów produkcyjnych. Kominy stalowe cechują się niebywałą łatwością montażu oraz względnie niewielką wagą. Powstają z uprzednio wyprodukowanych elementów, które łączy się ze sobą już na budowie, a służą do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych i gazowych.