Kuchnia klasyczna czy designerska? Jak grać ozdobami, aby uczynić z niej miejsce z pazurem?

Trendów w obecnym urządzaniu kuchni jest naprawdę ogromna ilość. Pojawiają się zarówno pomysły niepowtarzalne, o nowoczesnym designie, jak i absolutnie ponadczasowe, klasyczne aranżacje w drewnie lub szkle. Najważniejsze to wybrać odpowiadający nam styl i się go trzymać.

Meble kuchenne na wymiar od Black Red White

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Na początku zobaczmy, co bierze górę w naszej kuchni, jaka zastawa nam się podoba, jakie sztućce, co nam się najlepiej sprawdza. Dużym plusem jest to, że wyposażenie kuchni w niezbędne akcesoria możemy postępować stopniowo i to, że nie musimy mieć bardzo wielu przedmiotów naraz, więc ich gromadzenie możemy rozciągnąć w czasie. Wiele sklepów oferuje gotowe zestawy w ustalonej konwencji. Dla zainteresowanych: wpis na blogu.

Zastanówmy się, czy chcemy ją zachować i iść w jednolitą klasykę, czy chcemy nieco poszaleć i wprowadzić do naszej kuchni oryginalny design, żywą kolorystykę i ezoteryczne wizje projektantów. Na wyposażenie kuchni (sprawdź także radio stereo do kuchni) składają się elementy duże, jak sprzęty AGD i rzeczy małe, jak dodatki. Dodatki możemy wymieniać częściej, dlatego to one mogą nadawać styl naszej kuchni. Możemy przykładowo rozpocząć od tego, co umieszczamy na jadalnym stole. Wielokolorowe, radosne podkładki pod talerze na pewno ocieplą całe wnętrze, nie tylko nasz stół jadalny. Koziol ma u siebie wiele podkładek z różnych tworzyw – silikonowe, plastikowe lub bawełniane. Więcej w tematyce: dobre wyposażenie kuchni.

Wszystkie w świetnych barwach. Na wielu stołach gości zwykle pieprzniczka, solniczka czy oliwa w prostej butelce. One również mogą ożywić stół, jeśli postaramy się o designerskie modele w zabawnych kształtach. Klips do serwetek z króliczymi uszami czy otwieracz do butelek z oczami żaby albo sól i pieprz przybijające sobie piątki – Koziol wydaje się mieć niczym nieskrępowaną wyobraźnię! Kuchnia i jadalnia nabiorą zupełnie innego charakteru, kiedy wprowadzimy różnobarwne elementy również na półkach.

Ciekawe dzbanki i zabawne kubki oraz dekoracyjne pudełka do przechowywania produktów sypkich będą codziennie cieszyły oko. Kolorowe kijki do koreczków w miejsce zwyczajnych, drewnianych wykałaczek lub miseczki na przekąski w miejsce orzeszków w puszce staną się hitem każdej imprezy i zostaną zapamiętane przez gości!

Kolorowe torebki marki Authentics

Autor: Authentics
Źródło: Authentics

Jeżeli tylko podobają nam się dodatki z fantazją, postawmy na nowoczesność i wysoką jakość. Przedmioty, których na co dzień używamy z przyjemnością, bardzo długo będą nam służyć, jeśli wybierzemy je starannie i postawimy na zaufane marki.