Markowe garnki to połowa sukcesu w twojej kuchni

Wszyscy wiemy, iż dobrze służący garnek jest pierwszym krokiem do sukcesu. Najlepsza,polecana przez innych, wyśmienita potrawa nie wyjdzie nam tak jak powinna, jeżeli stworzono ją w garnku do którego przywierają składniki, tym samym niwecząc nasze starania. Za to łatwa do wykonania jajecznica usmażona na żeliwie zachwyci nas niezapomnianym smakiem. Lecz dobre garnki to nie jedynie kwestia smaku, ale i zdrowia, nie zapominajmy o tym.

garnki

Autor: Silit
Źródło: Silit

Decydując się na komplety garnków zainteresujmy się tym, z jakiego materiału są wykonane. Najbardziej odpowiednie okażą się ze stali nierdzewnej, węglowej, żeliwa i tytanu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odsyłacz do serwisu – informacje tu zawarte są niezwykle fascynujące.

Pod uwagę należy wziąć także grubość dna, które powinno mieć minimum 3 warstwy. Garnki emaliowane, choć śliczne i kuszące swymi kolorami, z uszkodzoną powłoką emalii, nie posłużą nam zbyt wiele czasu (zestawy garnków z Olkusza). I co najważniejsze, przygotowane posiłki nie będą korzystne dla naszego zdrowia. Lepszym rozwiązaniem będą garnki ze stali nierdzewnej.Nie rysują się, a przy tym nie pochłaniają obcych zapachów. Dobrze jednak pokusić się o droższe modele wyposażone w grube, wielowarstwowe dno.

O pożytkach płynących z używania garnków żeliwnych wszyscy wiemy. To historia ich trwania wystawia im perfekcyjne świadectwo – krótki czas poświęcony gotowaniu, wspaniałe doznania smakowe oraz co ważne, nasze zdrowie (zobacz odbiór niebezpiecznych odpadów) – dlatego,że dania przyrządzane w naczyniach z żeliwa, bez tłuszczu są mniej kaloryczne. Garnki z teflonu to także odpowiedni wybór, jednak z uwagi na to iż są bardzo wymagające i nie lubią kontaktu z metalem, należy do mieszania stosować łopatki drewniane czy teflonowe. W trakcie gotowania potrawy nie przywierają toteż trudno o zepsucie potrawy.

Spełniające nasze oczekiwania garnki, jesteśmy też w stanie kupić przez internet. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać frazę: garnki komplety, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i pośpiechu będziemy mogli zatopić się w świecie zakupów (szklane garnki). Zwłaszcza, że sklepy internetowe proponują nam imponujący wybór modeli. Kupujący sami są w stanie wybrać opcję formy dostawy a także zapłaty – np. dokonując przelewu czy w chwili odbioru. Poza tym, kiedy zdecydujemy się na sklep, który w zakresie usługi obieca nam błyskawiczny transport, już następnego dnia nasze garnki zamieszkają w naszej kuchni.