Posiadasz restaurację i chcesz podawać herbatę? Zatroszcz się o odpowiedni asortyment i oprawę!

Herbata jest jednym z najczęściej przyrządzanych w naszym kraju napojów. W przeciwieństwie do kawy doskonale pasuje ona do różnych potraw, posiada również właściwości rozgrzewające i wspaniale sprawdza się w chłodniejsze dni. Jeśli chcemy otworzyć lokal gastronomiczny, nie może brakować w nim herbaty. Musimy dbać nie tylko o dostawę wspaniałych herbat, ale także o odpowiednią oprawę, tak by konsumenci mogli pić ją w najlepszych warunkach.

Czym charakteryzują się herbaty dla gastronomii?

herbata w restauracji

Autor: Jason James
Źródło: http://www.flickr.com

W kawiarni herbata musi być elegancko podana. Nie powinno się zapominać również tego, że każdy konsument posiada swoje preferencje tyczące podania herbaty i siły naparu, więc nie można dostarczać gościom już gotowej herbaty (Sklep Demmers). Optymalnym rozwiązaniem okaże się zaserwowanie filiżanki wrzątku oraz dostarczenie na osobnym spodeczku torebki wytypowanej przez gościa herbaty oraz przysmaków, jakimi może on wzbogacić swój napój. Najlepiej wyglądają herbatki w papierowych torebeczkach, jakie zamawiający sam otwiera, rozwiązanie to łączy się zarówno z komfortem, jak też z zachowaniem odpowiednich warunków higienicznych.

Gdzie kupić takie herbaty?

strona www

Źródło: pixabay.com

Wyróżnia się profesjonalne punkty zaopatrujące obiekty gastronomiczne, więc jeżeli ciekawi nas taka herbata sklep z produktami dla gastronomii okaże się optymalnym wyborem. Przy zakupie herbaty właściciele lokali gastronomicznych zazwyczaj wybierają jedną markę. Trzeba jednak pamiętać, że goście odwiedzający lokal mogą wykazać różnorodne upodobania tyczące picia herbaty. Trzeba zatroszczyć się o różne gatunki herbat, w równym stopniu liściastych do parzenia w dzbankach, jak i ekspresowych. Pomocne okażą się też różne dodatki, oczywiście powinny to być produkty z górnej półki. Nieodzowne są różne typy cukru, a także owoce cytrusowe, miód i konfitury.

Pamiętaj o pięknej oprawie

Herbata musi być podawana w bardzo ładnych i wygodnych naczyniach: dzbanach czy filiżankach. Nieważne, jakie naczynia użytkujemy, muszą odznaczać się one piękną prezencją i wykazywać właściwe cechy, by utrzymywać napar w idealnej temperaturze. Cienkie ścianki filiżanek – chociaż bardzo szykowne nie chronią przed utratą ciepła i gościom herbata może nie zasmakować. Warto wiedzieć, że czasem dostawy herbat posiadają w swej ofercie piękne i eleganckie naczynia do podawania herbaty i można nimi uzupełnić swój lokal.