Mechaniczny ołówek – czyli, kolejny temat pochodzący z rodzaju “co warto na ten dokładny temat wiedzieć”?

Czym dokładnie jest ołówek dobrze wie każdy z nas samych – już od całkiem młodych latek nauczamy się go używać jeszcze zanim otrzymamy w rękę długopis.

mechaniczny ołówek

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
sklepy - image

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to dobrze wiemy, różnica pomiędzy nimi jest bardzo znacząca – długopis jest tak właściwie niezmywalny, jedyną formą jego “zniknięcia”, bywa stosowanie korektorów, które to tak czy siak odcinają się na kartce. Ołówki zaś z następnej stronki można bardzo łatwo wymazać zwyczajną gumką, bez jakiegokolwiek śladu po nim. To samo ma się wraz z ołówkami, które w sumie dość niedawno ukazały się na ryneczku, a które bywają połączeniem właśnie ołówka razem z długopisem…
krakowska ulica

Autor: tico_24
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temacik, jak prosto się domyśleć, to mechaniczny ołówek, nazywany również “ołówkiem automatycznym”. Jak to istnieje możliwość zauważyć po wstępie, bywa to złączenie absolutnej podstawy każdej osoby, który uczy się pisać i rysować – a więc długopisu oraz ołówka. Mechaniczny ołówek ma w posiadaniu obudowę całkowicie typową dla długopisu, którego “zamykamy” i “otwieramy” wraz z pomocą kliknięcia wewnątrz jego podstawę – jednak w przypadku ołówków tego typu, kliknięcie nie chowa rysika, lecz wysuwa go o kolejny milimetr. Jest to odpowiednik naszego normalnego strugania ołówka, po którym odsłaniamy kolejne części rysika, jednak bez “bałaganiku” jaki towarzyszy dokładnie struganiu.

Warto też napomknąć, że ołóweczki typu automatycznego mają w posiadaniu – tak jak całkiem normalne ołówki – bardzo różne grubości, dzięki czemu mają możliwość zastąpić każdziutki typ ołówka – od całkowitego standardu, po te mocniej szczegółowe oraz tak naprawdę te o wiele mocniej wykwalifikowane.