Molykote – czyli synonim nowoczesnych rozwiązań w branży środków smarnych. Przegląd propozycji.

Molykote to pełna gama produktów koncernu Dow Corning, służących do różnych zastosowań. W większości są to wyspecjalizowane substancje smarne. Fachowcy na pewno docenią te produkty za fakt, że można ich używać w warunkach wykluczających wszystkie inne produkty – trudne środowisko, ogromne obciążenia czy wysokie temperatury. Wyraz „moly” wskazuje na to, że zostały obmyślone na poziomie molekułowym. Firma zapewnia, że dołożono wszelkich starań, by wszystkie substancje smarne z tej gamy były produktami najwyższej klasy.

Smar
Preparaty Molycote zdają egzamin w standardowych sytuacjach, lecz są nie do przecenienia również w warunkach ekstremalnych. Producent podzielił je na 6 grup, aby ułatwić poruszanie się w świecie preparatów smarnych i żeby na podstawie szczegółowego opisu klient najlepiej dopasował konkretny produkt z puli do swoich potrzeb. Oczywiście typ zastosowania smaru to jedno, lecz w grę wchodzą też inne parametry specyfikacji.

Poniżej omówimy wszystkie produkty Molykote, aby wprowadzić mniej zorientowanych w tej dziedzinie w temat. Tutaj można znaleźć więcej informacji: Pasty Molykote są środkami na bazie smarów, mające w składzie w dużej części stałe środki smarne. Są najbardziej gęste spośród wszystkich produktów. Najczęściej używa się ich przy połączeniach ciężkich, niespiesznie poruszających się podzespołów gwintowanych i montażowych. Smary mają strukturę stałą lub półstałą, zawierają środek smarny, środek zagęszczający i wypełniacze. Znajdują zastosowanie jako substancje do smarowania, utrzymania i konserwowania części łączących, przykładowo łożyska.

Można go używać do zabezpieczania elementów metalowych, jak i innych tworzyw. Compounds to grupa smarów o formule bazującej na silikonowych środkach smarnych i krzemionkowych wypełniaczach. Są powszechnie stosowane do uszczelnień, izolacji i części niemetalicznych. Oleje przemysłowe Molykote to środki o wysokospecjalistycznych składach, wzbogacone ponadto o odpowiednio dobrane wypełniacze, aby produkty te cechowały się wydłużonym czasem użytkowania i maksymalnie powiększoną produktywnością. Autor:

Powłoki przeciwtarciowe, zwane też “farbami smarnymi”, to produkty bardzo specyficzne. Po zaaplikowaniu na przeznaczoną do tego celu powierzchnię, produkty te tworzą suchą warstwę smarną i przywierają trwale. Ostatnia grupa to dyspersje. Są to zawiesiny stałych preparatów smarnych i olejów. Stosowane są głównie w tych sytuacjach, gdy konieczne jest użycie środka smarnego o właściwościach ciała stałego, lecz występującego w postaci płynu.

To już wszystkie substancje smarne tej firmy.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odnośnik tutaj, a przeczytasz dane na opisywany temat, który z pewnością Cię zainteresują.

Jak widać lista jest obszerna i wyczerpuje możliwości zastosowań. Wszystkie preparaty Molykote gwarantują swoje właściwości przez długi czas, a co za tym idzie – dają maksymalną ochronę maszynom wymagającym ich aplikowania.