Wybieramy telebim, który będzie najbardziej profesjonalny oraz bezawaryjny?

Telebimy są specyficzną i coraz bardziej powszechną częścią krajobrazu wielkich osiedli miejskich. Nic w tym dziwnego, miejsca, w których funkcjonują dostają charakteru, intrygującego kolorytu, w tym samym czasie wzrasta ich prestiż, a także popularność. Dzięki niezaprzeczalnym zaletom technologii LED, funkcjonowanie ekranów diodowych nie jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Równocześnie bardzo wysoka jasność umożliwia emisję treści reklamowych nawet w dniu w którym jest silne słońce. Co jeszcze warto wiedzieć?

telebim

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, telebim najlepiej jest znany jako środeknośnik do prezentowania treści i nowoczesne narzędzie marketingowe. Z chęcią stosowane są też jako telebimy stadionowe a także oświetlenie sceniczne i teatralne. Jeżeli mamy kupić ekran LED należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów – . Wpływają one jego cenę oraz jakość. Bardzo istotną cechą telebimu jest tak zwany pitch. Definiowany w milimetrach wyznacza odległość środka jednego piksela od piksela sąsiedniego.

Zmniejszenie jego wartości powoduje zwiększenie zagęszczenia pikseli w ekranie, jak również jego bogactwo w detale. Tak więc właściwy wybór tego typu parametru ma z pewnością spore znaczenie wówczas, gdy wiemy już gdzie będzie instalacja telebimu. A także jakie będzie jego przeznaczenie. Regułą jest, iż pitch 30-40 jest właściwy do wyświetlania wizualizacji lub napisów reklamowych, ale przykładowo pitch 16-25 to właściwie bardzo optymalne rozwiązanie do wyświetlania zewnętrznych realizacji reklamowych. Ważne jest jaki rodzaj diod LED jest wykorzystywany – szczegóły na stronie. Najkorzystniejsze cenowo są

reklama

Autor: khair mispan
Źródło: http://www.flickr.com

produkty oparte na diodach pochodzenia chińskiego, ale odznaczają się one małą sprawnością.

Zazwyczaj jest to mała jasność przy identycznym natężeniu prądu. Jednocześnie, takiego typu modele mają sprawdzony amperaż, co mówi o awaryjności diod LED, gdyż ich czas zużycia obniża nawet kilkakrotnie. Innym problemem, który możemy spotkać przy takich telebimach są różnice temperatury światła białego, widoczne są one jako przebarwienia ekranu. Taka więc inwestycja może się więc okazać inwestycją nieudaną. Miejmy na uwadze więc, jak ważny jest to czynnik i jak dużo od niego zależy. Jeżeli będziemy na to skąpić, to możemy się naprawdę rozczarować.