Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego zbiornika na paliwo i innych części do samochodu

W pojazdach niekiedy jest potrzeba wymiany zbiornika paliwa lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej wymieniamy z powodu jego defektua na przykład spowodowanego kolizją. Niekiedy zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały zrobione. Aktualnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak nie zawsze, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć opinii fachowca..

Autor: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz gabarytów pojazdu i specyfikacji technicznej. W sklepach znajdziemy zbiorniki czołowych producentów ciężarówek takich jak: Iveco (oferta), Mercedes, Renault, Volvo.

Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik zbiorniki polietylenowe paliwa. Pamiętajmy, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do wytycznych Unii Europejskiej, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki paliwa można zamieścić po tej samej stronie co zbiornik oryginalny i najczęściej tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosuje się przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki paliwa powinny posiadać uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą równie ważną, o której należy pamiętać, jest komplet certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa głównych producentów zarówno od podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na stronie internetowej sklepu.

Na pewno warto pomyśleć o kompleksowym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (silniczki krokowe marki Bosch na Szczególnie przed planowaną dłuższą wyprawą. A wtedy powinniśmy zadbać też o ogólną wygodę podczas jazdy. A co, gdy wybieramy się w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Sprawmy sobie mapę, albo nawet lepiej – nawigację samochodową (odkryj więcej). Wskaże nam prawidłową trasę oraz jeszcze ostrzeże przed radami na drodze.