Niedrogie rozwiązania na większą moc silnika

Każdy posiadacz auta pragnie, ażeby jego auto było idealne pod każdym względem. W ostatnim czasie bardzo powszechny stał się chiptuning.

Chiptuning jest niedrogim sposobem na wyższą moc w dieslu.
dodatki

Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
By jednak marzenie o szybszym pojeździe nie zamieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy powinni pamiętać o niektórych zasadach.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, zobacz ponadto więcej szczegółów w treści (http://mastereducator.pl/certyfikat-kompetencji-zawodowych-kurs/) tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone.

Podwyższenie mocy nie powinno być nazbyt duże, metamorfoza programu winna być sporządzona przez specjalistę, a wóz po modyfikacji potrzebuje większej troski serwisowej. Jest to zabieg polegający na wykluczeniu ze sterownika jednostki pędnej fabrycznego programu i zastąpienie go programem dostarczonym przez tunera. Banalny zabieg jest o tyle efektywny, że potrafi całkowicie przekształcić charakterystykę modyfikowania mocy, zagwarantować dużo wyższą siłę motoru i niekiedy zoptymalizować wyniki spalania.

bmw e39 tuning

Autor: Michel Curi
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo, że BMW to marka sama w sobie, posiadacze częstokroć decydują się na ich modyfikację. Dzięki niej zwiększa się także bezpieczeństwo aktywne na drodze. BMW e39 tuning – (sprawdź tuning chiptuning) polepsza moc, co najbardziej przydaje się przy wyprzedzaniu. Przeróbki trzeba jednak przeprowadzać rozsądnie, nie wystawiając napędu na przesadny trud.
Przeróbka winna być wykonywana indywidualnie w zależności od aktualnej kondycji silnika, generowanych parametrów, jego aktualnego potencjału, jakości stosowanego paliwa, jak też charakterystycznych potrzeb użytkownika.

W przypadku małej sprawności danej jednostki pędnej, czy usterek przedstawionych w trakcie precyzyjnej diagnostyki obciążeniowej, trzeba to naprawić, aby przystąpić do tuningu.