Nutka adrenaliny w pracy? Czy dla Ciebie?

Zastanawiające jest, dlaczego niektórzy ludzie wybierają zawody, które charakteryzują się ogromną odpowiedzialnością za przedmioty, lub ludzi? Czy jest to normalny przypadek, a może pewna psychiczna konstrukcja, która niczym wody do życia, potrzebuje odrobiny niepewności i ryzyka. Gdy pomyślimy o takich zawodach, to jakie przychodzą na myśl?

Pierwsze skojarzenie: pilot samolotu. Są ludzie, którym podjęcie takiej odpowiedzialności wydaje się niemożliwe, nie dość, że prowadzi się wielki samolot, to ma się na pokładzie setki osób Osoby, które chcą pracować na stanowisku pilota muszą mieć naprawdę mocną psychikę, być ponadto pewnymi siebie. Tchórzliwy człowek, który nie lubi brać na siebie odpowiedzialności nie powinien decydować się na ten zawód. Nie dość, że zaszkodzi sobie to jeszcze może zaszkodzić innym.

szybkie audi

Autor: Cars Of Berkshire
Źródło: http://www.flickr.com

Taki człowiek nie powinien również pracować jako policjant, czy ratownik medyczny. Pierwszy, jak i drugi bierze udział w ekstremalnych sytuacjach. Policjant, zależnie od wydziału, spotyka się z niebezpieczeństwem, musi podejmować odpowiednie decyzje, niekiedy na granicy ryzyka, natomiast ratownik medyczny powinien potrafić zachować spokój i opanowanie. Nie powinien dać się ponieść emocjom, które nie są w tym zawodzie dobrym doradcą. Jeśli natomiast chcesz bardzo robić coś pożytecznego, coś istotnego, zawód, w którym liczy się punktualność to wybierze transport (przyczepy samochodowe) farmaceutyczny.

Zastanawiasz się, co to takiego? Jak sugeruje nazwa, transport farmaceutyczny to transport leków , które powinny być transportowane w odpowiednio niskich temperaturach. Przeznaczone są do tego specjalne samochody wyposażone w specjalistyczny osprzęt. Pomyśl, ile zależy od osoby, która transportuje różne niezbędne leki, medykamenty, jakie musze zostać dostarczone pod odpowiedni adres, w odpowiednim czasie. Nie są to co prawda strzelaniny, nie jest to reanimacja osób po zdarzeniu drogowym, nie jest to wreszcie ogromna adrenalina wywołana świadomością, że jest się pilotem wielkiego samolotu, który ma na swoim pokładzie setki osób…

Taki zawód jest za to działaniem o dobrych intencjach, gdzie spotykają się dwie rzeczy: pośpiech, pęd w dotarciu do celu (wzmożona adrenalina) i pomoc (satysfakcja z dobrze zrobionej pracy).

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zaciekawił – kliknij odnośnik, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Dla takich wartości dobrze się pracuje.