O czym pamiętać, gdy mamy psa i kota? Jakie kwestie są zwłaszcza ważne? Na co zwracać uwagę?

Kiedy mamy zwierzaki, szczególnie kota oraz psa, to trzeba pamiętać o wielu sprawach. Przede wszystkim powinny się czuć jak najlepiej, mieć najbardziej wartościowy pokarm, leki oraz różnorakie środki. Ciężko powiedzieć, czy w tej sprawie większe wymagania ma pies czy kot, z pewnością rozkłada się to po równo. W tym artykule zajmiemy się preparatami na pchły dla psa, dowiemy się jakiego rodzaju wybrać, lecz również postaramy się wybrać najbardziej wartościowy żwirek dla kota. Na rynku odnajdziemy kilka rodzajów produktów do stosowania na zwierzętach.

pies z długą sierścią

Autor: SantaRosa OLD SKOOL
Źródło: http://www.flickr.com

Dość popularne są szampony, nie są one jednak jakoś bardzo skuteczne, ponieważ są spłukiwane i nie pozostają na sierści przez dłuższy okres. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są obroże, jednakowoż używane samodzielnie nie będą zabezpieczać w sposób wystarczający. Jednocześnie są w stanie powodować reakcje kontaktowe, są również trujące po przypadkowym zjedzeniu.

Jeśli sądzisz, że omawiany tu wpis jest cenny oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a zobaczysz więcej na tej stronie (http://www.manufakturaceramiczna.com.pl/sciany-dekoracyjne.html)!

Jakiego typu więc preparaty na pchły dla psa będą najbardziej właściwe? Przykładowe: leki dla psów na Skuteczne są z pewnością tzw. roztwory spot-on do stosowania miejscowego, ale także pianki oraz spreje z pompkami. Jednakowoż są one w stanie wymagać bardziej częstego użycia niż inne insektycydy. Jak widzimy, wybranie tego typu preparatu nie jest tak łatwe, ale na pewno realne. A jak wygląda sytuacja w przypadku kupna żwirku dla kota? Są różne rodzaje, ale na pewno jak żwirek dla kota najlepszy będzie silikonowy. Produkowany jest z krzemionki, wygląda i działa całkowicie inaczej niż pozostałe rodzaje. Żwirki silikonowe składają się z drobnych, twardych i przezroczystych kuleczek. Nie zbrylają się ani się nie rozpadają. Zamiast tego dzięki specyficznej i porowatej strukturze z łatwością pochłaniają mocz do wewnątrz.

kot

Autor: Nickolas Titkov
Źródło: http://www.flickr.com

To powoduje, że na co dzień musimy z kuwety usunąć tylko kał, a mocz będzie wchłonięty przez granulat. Raz na określony czas, np. co miesiąc, bardzo dobrze wymienić żwirek dla kota czyli zawartość kuwety na czystą (sporo więcej dla kotów znajdziesz pod tym adresem). Momentem, iż przyszedł taki czas, jest zmiana koloru granulek z przezroczystego na żółty. Wiadomo, że taki miesiąc jest umowny, bo być może będziemy musieli wymieniać żwirek bardziej często. To będziemy musieli ocenić sami. Dzięki temu będziemy we właściwym czasie na to reagowali.