Ochrona i zabezpieczanie plonów pochodzących z natury

Zbliża się właściwy czas na to, żeby pomyśleć o zabezpieczeniu zbiorów. Jeśli nie zostało to jeszcze wykonane, trzeba przystąpić do działania. W sezonie posiewu doglądamy pola, odpowiednio nawozimy, rozpylamy środki wspomagające wzrost, a gdy przychodzi okres zbiorów, ziarno należy stosownie przechowywać.

zboża

Autor: Kathy Zinn
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele jest instytucji, które zajmują się ochroną i wzbogacaniem terenów wykorzystywanych przez rolników.

Czy interesują Cię podobne wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://www.arapneumatik.pl/k-260-szybkozlaczki-pneumatyczne-parker-rectus) takiego typu opisów stworzono na naszej kolejnej witrynie. Namawiamy!

Fumigacja, jako mechanizm, ma rozległe znaczenie. Biorąc pod uwagę pola uprawne, fumigacja zboża polega na zastosowaniu związków w formie gazowej do kontrolowania wzrostu populacji szkodników. Odnosi się to jednocześnie na owady, jak i gryzonie – co to jest gazowanie zboża. Przeznaczone w tym celu fumiganty są substancjami, które przy założeniu, że zachowana jest odpowiednia temperatura i ciśnienie, w stanie gazowym, przyczyniają się do śmierci organizmów żywych zagrażających zbiorom polnym. Żeby cały mechanizm przebiegał prawidłowo, muszą być zachowane odpowiednie stężenia i proporcje stosowanych substancji. Co udowadnia kadra z Katedry Entomologii Stosowanej w Warszawie, istnieją faktyczne perspektywy wykorzystywania ozonu do procesu występującego pod nazwą – fumigacja zboża. W roku 2013 miała miejsce konferencja, w czasie której rozprawiano właśnie na te tematy.

Ciekawa informacja? Jeżeli tak myślisz, dodatkowo sprawdź ten odsyłacz – odnajdziesz znacznie więcej w ofercie, która dotyczy rozważanej tutaj kwestii.

W trakcie zjazdu prezentowane były różnorodne modele postępowania i stosowania generatorów ozonu. Omawiano problemy oraz możliwości, a wszystko to z punktu widzenia rozległych światopoglądów. Jak się okazuje, klasyczna fumigacja zboża stosowana jest przede wszystkim do zwalczania szkodników rozwijających się w składach. Fumiganty będące obecnie w użyciu są w stanie skutecznie przeniknąć do traktowanego nim materiału, ale i skutecznie wydostać się z niego.

Procesom tego rodzaju ulegają produkty pochodzenia rolniczego, takie jak: pszenica, kukurydza, ryż, jęczmień, żyto, owies, gryka, proso, ale także mąka i wszystko, w co może być przetwarzana.
Fumigacja zboża, jako metoda, wydaje się być uzasadniona ekonomicznie. Nie można nie zauważyć jej skutecznych efektów w momencie, kiedy wykorzystywanie insektycydów nie jest możliwe. Aczkolwiek, z drugiej strony, fumigacja zboża nie jest pozbawiona toksyn, dlatego też wymaga stosowania specjalnych środków bezpieczeństwa w czasie pracy. Co więcej, jedynie firmy z potwierdzonymi uprawnieniami mają możliwość przeprowadzać taki system. Zobacz firmę ratmar.com/