Fundusze Wspólnoty pomogły znaleźć gospodyniom pracę i zupełnie odmienić ich istnienie.

Gospodynie znajdują się w niezwykle niedogodnej sytuacji na rynku pracy. Rodzicielstwo, wychowanie dzieci i zamieszkanie na terenach wiejskich, to tylko niektóre bariery na drodze do znalezienia wymarzonego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo zdezaktualizowane kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że gospodynie nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi wartościowymi zdolnościami.

Fundusze europejskie od dobrych kilku lat zmieniają tę ponurą sytuację. Kursy przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki uzupełniły braki w wykształceniu albo w całości zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych kobiet. Już samo wzięcie udziału w programie powodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia określonych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu zatrudnienia.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Panie, które potrafią dobrze szyć, gotować, czy nawet sprzątać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej. Wtedy jako osoby prowadzące własny biznes mogą starać o pieniądze na początek, czyli uściślając, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to wspaniały pomysł na godzenie obowiązków domowych, zawodowych oraz hobbistycznych. Na kursokonferencjach dowiedziały się, jak sporządzić biznesplan, a jeżeli to nie wystarczy, pójdą do księgarni i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest obecnie przedmiotem nie tylko publikacji specjalistycznych lub prac magisterskich, ale także mnogich felietonów znajdujących się także w sieci czy prasie.

Na tym etapie rola funduszy unijnych się nie kończy. Osoby już zatrudnione są w stanie skorzystać z licznych szkoleń.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a przeczytasz w tamtym miejscu dodatkowe wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące.

Powstały witryny internetowe, które zbierają takie dane oraz zamieszczają namiary telefoniczne i mailowe do instytucji aktualnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze europejskie ciągle przeobrażają naszą polską gospodarkę. Nie często do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają hasła takie jak na przykład: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Bardzo dobrym lekarstwem na taką sytuację stają się powszechne kampanie reklamowe.

Czy ta problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę kancelaria prawna, która dotyczy omawianej sprawy, więc na pewno też Cię zaintryguje.

O dofinansowaniu oferowanym przez Brukselę informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji. Nic dziwnego, że z biegiem lat coraz trudniej będzie znaleźć osobę, która na dźwięk wyrazów dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zaskoczeniem.