Fundusze Wspólnoty pomogły znaleźć gospodyniom pracę i zupełnie odmienić ich istnienie.

Gospodynie znajdują się w niezwykle niedogodnej sytuacji na rynku pracy. Rodzicielstwo, wychowanie dzieci i zamieszkanie na terenach wiejskich, to tylko niektóre bariery na drodze do znalezienia wymarzonego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo zdezaktualizowane kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że gospodynie nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi wartościowymi zdolnościami.

Fundusze europejskie od dobrych kilku lat zmieniają tę ponurą sytuację. Kursy przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki uzupełniły braki w wykształceniu albo w całości zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych kobiet. Już samo wzięcie udziału w programie powodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia określonych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu zatrudnienia.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Panie, które potrafią dobrze szyć, gotować, czy nawet sprzątać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej. Wtedy jako osoby prowadzące własny biznes mogą starać o pieniądze na początek, czyli uściślając, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to wspaniały pomysł na godzenie obowiązków domowych, zawodowych oraz hobbistycznych. Na kursokonferencjach dowiedziały się, jak sporządzić biznesplan, a jeżeli to nie wystarczy, pójdą do księgarni i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest obecnie przedmiotem nie tylko publikacji specjalistycznych lub prac magisterskich, ale także mnogich felietonów znajdujących się także w sieci czy prasie.

Na tym etapie rola funduszy unijnych się nie kończy. Osoby już zatrudnione są w stanie skorzystać z licznych szkoleń.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a przeczytasz w tamtym miejscu dodatkowe wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące.

Powstały witryny internetowe, które zbierają takie dane oraz zamieszczają namiary telefoniczne i mailowe do instytucji aktualnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze europejskie ciągle przeobrażają naszą polską gospodarkę. Nie często do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają hasła takie jak na przykład: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Bardzo dobrym lekarstwem na taką sytuację stają się powszechne kampanie reklamowe. O dofinansowaniu oferowanym przez Brukselę informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji.

Ten serwis internetowy biuro rachunkowe nowy targ ma ciekawe informacje na prezentowany wątek, zatem, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Nic dziwnego, że z biegiem lat coraz trudniej będzie znaleźć osobę, która na dźwięk wyrazów dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zaskoczeniem.