Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania nie jest łatwe, zwykle pojawia się wiele tematów i komplikacji

Wcześniej, czy później sporo ludzi staje przed problemem, kupna własnego M3. Sam zamiar nabycia lokum, następuje zwykle z dnia na dzień, dopiero po jakimś czasie pojawiają się trudności. Pojawia się mnóstwo pytań.

Głównie o tym, czy wybudować dom, czy może zakupić mieszkanie – a jeśli mieszkanie to jakiej powierzchni. Czy

Pokój dla dziecka

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

chcemy posiąść własne gniazdko w centrum stolicy Dolnego Śląska czy poza Wrocławiem a może w innej miejscowości czy też za granicą. Przede wszystkim ważna jest położenie – przykład. Wiele można zmienić, odbudować już po nabyciu mieszkania ale z pewnością zmienimy jego położenia.

Trzeba więc zbadać, czy budynek nie jest umiejscowiony przy głównej trasie, nie jest położony zbyt blisko torów kolejowych etc. Jasne, że nie każdemu przeszkadza gwar, a co niektórzy traktują wręcz sąsiedztwo autostrady – o ile jest na nią wjazd czy torów kolejowych o ile w pobliżu jest stacja, jako uzupełniający atut. Zweryfikować te informacje można bez wątpienia na planie miasta, ale warto się również wybrać pod przyszły obiekt, by uwierzytelnić albo wykluczyć organoleptycznie wszystkie obawy. W Dolnośląskiej Metropolii najłatwiej kupić lokale 4 – pokojowe lub większe. Największe powodzenie mają mieszkania 2 i 3 pokojowe o małej powierzchni i w średniej cenie. Lokale mieszkalne 2 i 3 pokojowe, kupują przede wszystkim młode pary jako pierwsze swoje mieszkanko.

Mieszkania 1 – pokojowe, są przedmiotem zainteresowania przede wszystkim ludzi biznesu pragnących bezpiecznie zainwestować i otrzymywać ciągły zysk z wynajmu oraz ludzi młodych, dla których zakup M2 jest metodą na usamodzielnienie się i zamieszkanie “na swoim”. Wśród zakupujących mieszkanie 4 pokoje Wrocław – na przykład: http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/landing-page-3/mieszkania-4-pokojowe/, przeważają dwie zbiorowości. Pierwsza to osoby, które wraz z rozwijaniem rodziny, zbywają mniejsze lokum i dokładając ze swoich oszczędności lub zaciągniętego kredytu, przeprowadzają się do większego lokum. Po drugie osoby, które podejmując decyzję o założeniu rodziny, sprzedają swoje dotychczasowe dwa nieduże lokale mieszkalne i przekazują zdobyte fundusze na zakup jednego i o większym metrażu lokalu mieszkalnego.