Pojazd z salonu albo używany czyli wybór przed którym będzie stać spora ilość kupujących.

Samochód już dawno przestał być synonimem luksusu, a stał się narzędziem pracy i koniecznym do efektywnego poruszania się środkiem transportu. Zwłaszcza, że koszty zakupu używanych aut w ostatnich latach mocno się obniżyły, i za kilka tysięcy złotych kupić można auto, jakie jeszcze parę lat dobrze posłuży. O ile oczywiście uda się takie znaleźć, bo z tym niekiedy być mogą spore problemy. W naszym kraju kupując pojazd duża część osób może stanąć przed decyzją, czy udać się do salonu i wyjechać autem nowym, z trzyletnim okresem gwarancyjnym, czy też poszukać czegoś wśród samochodów używanych.

samochody na parkingu

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce mamy takie możliwości, a tak naprawdę dochody, że w zasadzie kupno nowych aut napędzają przedsiębiorstwa, bo im się to najzwyczajniej opłaca, a mały procent pojazdów kupowany jest przez prywatne osoby. Całkowicie inaczej jest w krajach zachodnich, gdzie motoryzacja jest na zupełnie innym poziomie, zresztą doskonale widać to sprawdzając statystyki wwożonych do naszego kraju używanych pojazdów.

Każdy zakup pojazdu będzie się wiązał z decyzją, czy auto kupi się nowe, czy używane. Każdy z tych wyborów ma swoje wady i zalety, i tak naprawdę każdy musi podjąć decyzję, co zrobić. Bez wątpienia ogromnym plusem samochodu nowego jest paroletnia gwarancja, podczas jakiej wszystkie pojawiające się usterki zostaną naprawione bezpłatnie. Oprócz tego nabywając pojazd w salonie można dopasować go do swych potrzeb, określić kolor nadwozia czy dodatkowe wyposażenie (przykładowo: obudowy do lusterek zewnętrznych na Lecz za to wszystko trzeba odpowiednią kwotę zapłacić.

Po pierwsze w cenie zakupu samochodu, a następnie w systematycznych przeglądach, jakie są konieczne, aby zachować gwarancję. Za to używane pojazdy zakupić można znacznie taniej niż salonowe, a jeżeli będzie się miało ograniczoną kwotę, to na przykład nabyć auto starsze, ale lepiej wyposażone. Wyposażenie na spokojnie można nabyć w takim źródle jak tu wskazane – zerknij i sprawdź jakie są szczegóły. Jednak samo znalezienie samochodu, którego ogólny stan nie wzbudzi zastrzeżeń jest trudne. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że każdą pojawiającą się awarię trzeba będzie naprawić z własnej kieszeni.