Ponieważ najbardziej istotna w życiu jest pasja. Nie można żyć z dnia na dzień, należy coś mieć z życia

Jak by było, gdybyśmy żyli tylko i wyłącznie życiem zawodowym. Takie życie na pewno by było dość żmudne, nieciekawe i trochę smutne. Podejście do życia byłoby znacznie mniej aktywne, gdyż bylibyśmy strasznie znudzeni tym, co może nam się przytrafić. W takim życiu nic by nam się nie zdarzało, bo wszystko byłoby dokładnie zaplanowane i uporządkowane. Rutyna zwalczałaby każdy impuls wolności, a luźne myśli nie mogłyby sobie dryfować po umyśle, gdyż byłyby całkiem bezproduktywne. Czy chcielibyśmy żyć w ten sposób?

żółty Seat

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Większość odpowie, że nie, bo co to za życie. Praca i nuda, dom, praca i znów to samo. Wielu jednak powie inaczej, opowie się za takim stylem życia, ponieważ jak dosłownie wszystko jest poukładane, to nie ma niepotrzebnego stresu.

Absorbujący materiał? Jeśli tak myślisz, to kliknij tutaj, w serwisie iveco daily hi-matic, który w tamtym miejscu się znajduje, również jest coś ciekawego.

Żyjemy chwilą, życie nie sprawia nam niespodzianek, nie ma bowiem niespodziewanych sytuacji – dobrych, ale też złych. To z pewnością zależy od charakteru każdej osoby, ponieważ rośniemy w innych realiach, mamy przykłady inne w domu czy wśród przyjaciół. To przekłada się na to, jak żyjemy, jak zamierzamy się rozwijać i w która stronę podążać. Przykład ciekawego hobby – .

Niemniej, wydaje się, że jednak więcej jest ludzi, którzy sobie nie wyobrażają życia w zgodzie z rutyną. Takie coś mogłoby unieszczęśliwić ich. Co to za życie, powtarzalne i nudne. Każdy ma jakieś hobby, każdy lubi robić coś innego w wolnym czasie, chociaż wydaje się, że można rozdzielić pewne zainteresowania i kategoryzować je. Tak więc mamy przykładowo ogrodnictwo czy motoryzację (dla fanów: części do kamperów i przyczep przyczepy 2 osiowe kempingowych), mamy wielbicieli sportu i gier komputerowych, mamy ludzi, którzy uwielbiają wszelka aktywność, więc biegają po pracy, jeżdżą rowerem czy udają się na basen, zaś w weekend spotykają się ze znajomymi, aby przykładowo pograć w piłkę nożną czy koszykówkę.

A jak do tych rewelacji ustosunkują się uczeni? Nawiązując do wielu badań, większość uważa, że posiadając swoją pasję, którą potrafimy pielęgnować i trenować, to jesteśmy na drodze, aby stać się osobami szczęśliwymi. Oczywiście, fakt, czy jesteśmy zadowoleni jest zależny w dużej mierze, od tego, jacy w ogóle jesteśmy, jakie mamy doświadczenia życiowe, lecz ma na to również wpływ nasze podejście do zainteresowań dodatkowych. Tak więc pielęgnujmy swoją pasję, nieważne, jaką ona by była.