Powiększenie komfortu jazdy przez wygłuszenie pojazdu

Wyciszanie aplikuje się przede wszystkim po to, ażeby modyfikować przestrzeń akustyczną w środku samochodu.

Najistotniejszym powodem wykorzystywania wygłuszenia jest podniesienie komfortu jazdy przez obniżenie szumu dobiegającego z zewnątrz kabiny pojazdu, w tym szumów powietrza opływającego karoserię, czy hałasu silnika. Do wyciszenia pojazdu jest możliwość użyć różnych tworzyw.

Najpopularniejsze są maty bitumiczne. Ich atutami jest nieduży wydatek, oraz w każdym calu odpowiednie cechy izolacji akustycznej. Spotyka się też maty bitumiczne z powierzchnią aluminiową, jakie są wytrzymałe na znaczną temperaturę i dzięki temu powinny być użytkowane w komorach napędów Więcej znajdziecie tutaj (warte przeczytania).

Na wyciszanie samochodu doskonale nadają się tworzywa filcowe.

Każdy samochód warto dodatkowo wyciszyć

Autor: Jeremy
Źródło: http://www.flickr.com

Poleca się je głównie do zmniejszania hałasu, bowiem posiadają wspaniałe własności wyciszania dźwięków i redukcji drgań. Z powodzeniem wykorzystywane są zwłaszcza na częściach takich jak podłoga, czy bagażnik pojazdu, stosuje się ich jednak również w innych miejscach. Maty filcowe posiadają mniejszą od mat bitumicznych zdolność modyfikowania powierzchni akustycznej auta. Po zamontowaniu wyciszenia możemy liczyć na redukcję hałasów dobiegających z zewnątrz auta. Nie usłyszymy też znamiennego świstu powietrza przy omijaniu samochodów z naprzeciwka. Ograniczenie szumów jest możliwość zdobyć także poprzez montaż na fragmentach podłogi pojazdu.

Po zamontowaniu wyciszenia na częściach komory silnika, także ściany grodziowej możemy zniżyć szum motoru, a wygłuszenie bagażnika zredukuje dźwięk dobiegający z układu wydechowego. Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj sprawdź naszą ofertę.

Dodatkowe zalety to usztywnienie nawierzchni blach, również okazja wykluczenia przeróżnych szumów dobiegających z wnętrza samochodu.

Jeżeli interesuje Cię problematyka poruszana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (http://latajacydywan.com/pranie-dywanow-krakow/), a na pewno będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

Wyciszanie samochodu też korzystnie wpływa na przyjmowanie dźwięku. Okaże się on zdecydowanie czystszy, bardziej dynamiczny i dokładniej usłyszymy poszczególne brzmienia. Należałoby dostrzec, że montaż kolejnego wygłuszenia drzwi przednich umożliwia zdobyć czasami lepsze rezultaty niż wymiana przednich głośników. Chociaż najlepsze rezultaty uzyskamy, zestawiając te dwa rozwiązania.