Prawie każdy właściciel firmy, chce sprzedawać własny towar na Wschodzie – martwi go jednak, że jest to kraj poza Wspólnotą

Duża ilość rodzimych przedsiębiorstw myśli o tym, aby rozpocząć wymianę handlową z krajami WNP (czyli niemal wszystkie państwa byłego ZSRR). Zwykle chodzi im oczywiście o Federację Rosyjską, ponieważ to ogromny kraj.

Jednak to co ich powstrzymuje, to konieczność wystarania się o przeróżne certyfikaty.

Forma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
GOST Russia to atest jakości powszechny na rosyjskim rynku. Norma ta powstała jeszcze w czasach socjalizmu i mało się pod tym względem zmieniło do dziś. Pomimo pewnych kosmetycznych modyfikacji od dawna obowiązują często przestarzałe oraz przedawnione specyfikacje. Jednak niewiele można z tym zrobić, ponieważ biurokracja w Rosji wydaje się być ogromna, a tona dokumentów, którą zawsze trzeba skompletować, żeby móc sprzedawać produkty do tego państwa, jest olbrzymia.
GOST Certification jest żądane od wszystkich, którzy chcą wkroczyć ze sprzedażą na rosyjski teren – -> sprawdź. Federacja Rosyjska jest w tym temacie nieugięta. Pojawiały się w ubiegłych latach co jakiś czas próby zreformowania certyfikatów oraz zbliżenie ich do światowych norm ISO. Próby stuprocentowego scalenia jednakże nie powiodły się i obecnie mamy możliwość zauważyć hybrydy typu GOST ISO 9001. Aby uporać się z potężną ilością dokumentów, należy zatrudnić w tym celu spółkę.

Oni załatwią za nas wszystko, a my szybko dostaniemy GOST Certification.
Mimo wstępnych trudności trzeba zawalczyć o gost Russia, ponieważ rosyjski rynek jest ogromny oraz pełen szans dla każdego handlowca.